plasterkultury

25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier, FashionPhilosophy Fashion Week Poland 2014, Impact Festival 2014, Light Move Festival 2014 oraz Polówka 2014 to nominowane wydarzenia w kategorii mainstream roku.

25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.36

Od 3 do 5 października w Łodzi odbywała sę jubileuszowa, 25. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i gier. Po raz pierwszy do Łodzi przyjechał Jean Van Hamme – belgijski scenarzysta komiksowy i filmowy, autor takich serii, jak Thorgal, XIII i Largo Winch. Pojawili się również m.in. Legis Loisel, Andreas Martens, Grzegorz Rosiński, Alan Grant, Ramon K. Perez czy Arie Kaplan. W sumie ponad stu autorów, kilkanaście wystaw i kilkadziesiąt spotkań plus targi i pokazy cosplay. Więcej o wydarzeniu.

FashionPhilosophy Fashion Week Poland 2014

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.37

FashionPhilosophy Fashion Week Poland to największe międzynarodowe wydarzenie modowe w Polsce. Organizowane dwa razy w roku w Łodzi prezentuje kolekcje na najbliższy sezon przygotowane przez najzdolniejszych polskich projektantów oraz zagraniczne domy mody. Główne wydarzenia rozegrały się w Expo Łódź, Monopolis oraz Centrum Promocji Mody. W ramach umów partnerskich z zagranicznymi Fashion Week, goście mogli podziwiać kolekcje projektantów m.in. z Moda Lisboa – Lisboa Fashion Week, Serbia Fashion Week, Showfloor Berlin oraz Fashion Clash. Więcej o wydarzeniu.

Impact Festival 2014

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.38

Trzecia edycja dwudniowego Impact Festivalu była zarazem pierwszą, która odbyła się w Łodzi. I choć przypadła na sam środek tygodnia (11 i 12 czerwca, czyli środę i czwartek), przyciągnęła do Atlas Areny ładnych kilka tysięcy fanów mocnego rockowego kopa. Na scenie obok takich legend jak Black Sabbath, czy Aerosmith, zaprezentowały się również nieco mniej znani (ale niemniej lubiani) artyści: Alter Bridge, Skillet, Reignwolf, Walking Papers, The Treatment czy Cochise.

joomplu:85126  joomplu:85127

Atlas Arena udowodniła, że jest w stanie z powodzeniem udźwignąć festiwal, który w ubiegłych latach gościł w Warszawie takich artystów, jak Red Hot Chili Peppers, Rammstein, Kasabian, czy Behemoth. Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje tego muzycznego święta. Fotorelację z pierwszego dnia festiwalu znajdziecie pod tym LINKIEM, natomiast z drugiego ukryta jest TUTAJ.

Light Move Festival 2014

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.39

Po raz czwarty w Łodzi odbył się Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła – Light Move Festival. Zeszłoroczna edycja Festiwalu była szczególna. Obszar festiwalowy wyznaczono na długości ponad 2,5 kilometra. Dzięki możliwościom, jakie daje światło, odbyła się bajkowa podróż po łódzkim Śródmieściu – od kolebki naszego miasta, Starego Rynku, przez park Staromiejski, docierając wreszcie na ośmiokątny plac Wolności, a z niego wyruszając na wspaniałą ulicę Piotrkowską (wraz z reprezentacyjnym pasażem Meyera, czyli dzisiejszą ulicą Moniuszki), aż do ulicy Tuwima. W programie znalazły się projekcje wielkoformatowe typu mapping 2D i 3D, wideoprojekcje, przestrzenne pokazy laserowe, artystyczne instalacje świetlne, iluminacje wybranych odcinków pierzei ulic, występy parateatralne, koncerty. Więcej o wydarzeniu.

Polówka 2014

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.40

Kolejny raz przez całe lato w łódzkich parkach (i nie tylko) organizowano Polówkę. Fani kina mogli za darmo obejrzeć ponad sześćdziesiąt filmów z całego kraju. W tym 2014 roku mogli wybrać aż jedną z siedmiu lokalizacji. Polówkowicze spotykali się w poniedziałki w Parku Baden-Powella, we wtorki w Parku na Zdrowiu, w środy w Parku Julianowskim, w czwartki na dziedzińcu AHE, w piątki na dachu Galerii Łódzkiej, w niedziele na terenie Piotrkowska 217, a także w niektóre soboty w Monopolis.

LFF Polówka rozpoczeła się 26 czerwca w fabryce Monopolis pokazem filmu „Ida”, a zakończyła w tym samym miejscu 6 września projekcją „Obietnicy”.


Sposoby głosowania:

1. Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.numeruzgloszenia. Koszt jednego SMS wynosi 1 zł plus vat.

2. Wyślij maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl, w temacie wpisując „Plastry Kultury”. W treści wpisz nominowanego, na którego głosujesz (przy Polówce i Impact Festival również kategorię) oraz swoje imię i nazwisko. Uwaga! Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos w danej kategorii.

UWAGA!! Głosować możecie do niedzieli, 15 lutego, do godz. 23:59. Gala finałowa odbędzie się 18 lutego, o godz. 19 w Domu Literatury (Roosevelta 17)

Zobacz pełen regulamin Plastrów Kultury

WIĘCEJ INFORMACJI O PLASTRACH KULTURY, W TYM O KAŻDEJ Z KATEGORII ZNAJDZIECIE TUTAJ

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Szkolny Festiwal Explory w Łodzi
dni2011
Dni Francuskie 2012
300x250
Targi Kariera IT 2015

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*