plasterkultury6. Dzielnica, Atlas Sztuki, Klub Wytwórnia, OFF Piotrkowska oraz Owoce i Warzywa, to przestrzenie nominowane do Plastra Kultury w kategorii kultowe miejsce.

6. Dzielnica

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.56

6. Dzielnica działa pod kultowym numerem Piotrkowska 102. Jak piszą pomysłodawcy: „Naszą misją jest stworzenie wyjątkowego miejsca: nowoczesnego salonu – w którym spotykają się ludzie chcący wpływać na przyszłości Łodzi i Polski, przy okazji bawiąc się w dobrym towarzystwie. Lokal z ciekawą ofertą wydarzeń muzycznych, artystycznych, o tematyce kulturalnej, ekonomicznej, wokół spraw społecznych i mediów.” W 6. Dzielnicy organizowane są zarówno koncerty, wystawy, jak i debaty społeczne związane z funkcjonowaniem redakcji „Liberte!”. 6. Dzielnicę rok temu nominowano w kategorii nowe miejsce.

Więcej o 6. dzielnicy

Atlas Sztuki

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.57

Atlas Sztuki powstał w 2003 roku z inicjatywy Andrzeja Walczaka. Galeria mieści się w odrestaurowanym zabytkowym budynku przy ul. Piotrkowskiej 114/116.  W Atlasie Sztuki zrealizowano 76 projektów, ukazujące różne oblicza współczesnej sztuki. Atlas Sztuki współprodukował m.in. spektakl „Testosteron”, wystawiany w łódzkim Teatrze Powszechnym oraz filmy „Mistrz” Piotra Trzaskalskiego i „Bezmiar sprawiedliwości” Wiesława Saniawskiego. W Atlasie Sztuki gościli zarówno polscy, jak i zagraniczni twórcy, zaś wystawy przygotowane przez galerię prezentowane były później w innych rodzimych i światowych galeriach. Atlas Sztuki w ciągu kilku lat zapracował na miano jednego z najciekawszych miejsc wystawienniczych w kraju, zajmując m.in. czołowe miejsce w rankingu prywatnych galerii tygodnika „Polityka”.

Więcej o Atlasie Sztuki.

Klub Wytwórnia

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.58

Wytwórnia to jedno z nielicznych miejsc w Łodzi, gdzie mogą obecnie zaprezentować się wielkie gwiazdy z Polski i z zagranicy. Klub powstał w 2008 roku na terenach dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi. Na terenie Wytwórni w zeszłym roku wystąpili m.in. Tricky, Red Box, Sara Tavares, Dominic Miller, Behemoth, Delicatessen , Coma, Mister D., Łąki Łan, Kamp!, Mela Koteluk, Kayah, Myslovitz, Maciej Maleńczuk, Bokka, Dawid Podsiadło, Piotr Rogucki, O.S.T.R., Kult, Raz Dwa Trzy, Waglewski/ Fisz/ Emade, Jamal, Artur Rojek, Poluzjanci, Smolik, Nowe Sytuacje czy Maria Peszek. W przestrzeni klubu organizowano m.in. Galę Energii Kultury, Galę Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, festiwal Soundedit oraz Letnią Akademię Jazzu.

Więcej o Klubie Wytwórnia

OFF Piotrkowska

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.59

Wydawało się niemożliwe, a jednak. W dawnych przestrzeniach fabrycznych, znanych głównie z Biedronki (zamkniętej) oraz budek z azjatyckim jedzeniem powstał projekt skupiający przedstawicieli przemysłów kreatywnych. W jednym miejscu swoje podwoje otworzyły pracownie projektantów mody, designu, architekci, kluby muzyczne, restauracje, przestrzenie wystawiennicze, sale prób, showroomy, concept store i klubokawiarnie. Nie zginęły jednak same azjatyckie budki, jedne z symboli tej przestrzeni. Na terenie OFF-u organizowane są przeróżne akcje, od targów eco, poprzez pokazy mody, a kończąc na koncertach i pokazach filmowych odbywających się latem na „świeżym powietrzu”. Warto dodać, że kompleks został uznany za nowy cud Polski przez czytelników magazynu National Geographic Traveler.

Więcej na temat OFF Piotrkowskiej

Owoce i Warzywa

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.60

Działające w dawnej przestrzeni małej litery Owoce i Warzywa (Traugutta 9) od chwili postania zrobiły w Łodzi niejedno zamieszanie. Ania Marczyk i Michał Sobolewski postanowili przeprowadzić  eksperyment na rodzimym gruncie i na kilkudziesięciu metrach kwadratowych stworzyć przestrzeń kompilującą awangardę designu lat 60′ i 70′ z projektami młodych, obiecujących artystów. W OiW organizowane są zarówno koncerty, jak i spotkania i debaty – w kontekstach m.in. architektonicznych i związane z działaniami plastycznymi. Owoce i Warzywa po raz drugi nominowano w kategorii kultowe miejsce.

Więcej o Owocach i Warzywach


Sposoby głosowania:

1. Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.numeruzgloszenia. Koszt jednego SMS wynosi 1 zł plus vat.

2. Wyślij maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl, w temacie wpisując „Plastry Kultury”. W treści wpisz nominowanego, na którego głosujesz (przy Polówce i Impact Festival również kategorię) oraz swoje imię i nazwisko. Uwaga! Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos w danej kategorii.

UWAGA!! Głosować możecie do niedzieli, 15 lutego, do godz. 23:59. Gala finałowa odbędzie się 18 lutego, o godz. 19 w Domu Literatury (Roosevelta 17)

Zobacz pełen regulamin Plastrów Kultury

WIĘCEJ INFORMACJI O PLASTRACH KULTURY, W TYM O KAŻDEJ Z KATEGORII ZNAJDZIECIE TUTAJ

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
plasterkultury
Plastry Kultury 2017 – kultowe miejsce
kurisumasu
Kurisumasu 2017 – informacje
Streetball-event
Streetball by night w Galerii Łódzkiej
1 Komentarz
  • 9 sierpnia 2015 at 12:38

    Dobrze napisane, szkoda, że tak krótko, bo można by temat
    rozwinąć nieco

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*