plasterkulturyŁódź Street Food Festival, Sjesta w Julianowskim, Strona internetowa Miastograf, Towary, a także Urban Summer Festival to nominowani do Plastrów Kultury w kategorii inicjatywa roku.

Łódź Street Food Festival

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.46

Czterokrotnie w 2014 roku na terenie Piotkowskiej 217 zorganizowano Łódź Street Food Festival. Każda kolejna edycja była poszerzana o kolejne atrakcje, takie jak menu dla najmłodszych czy Stefa Dziecka. Łódź Street Food Festiwal nie mógłby się odbyć bez restauracji-furgonetek, które, w większości, długim korowodem przyjechały do naszego miasta z Warszawy. Nie mogło zabraknąć również łódzkich mobilnych restauracji, czyli m.in. Gastromachiny, BB King, Tommy Burger, Pizza Truck, Bystro oraz Chili Moi Mili.

Street Food Festiwal ma za zadanie pokazać, że tzw. uliczne jedzenie może być jednocześnie smaczne, sycące i przede wszystkim zdrowe. Zainteresowanie zwiedzających do najlepszy dowód na to, że imprezy takie jak ta to strzał w dziesiątkę i świetna promocja lokalnej gastronomii. Więcej informacji o wydarzeniu.

Sjesta w Julianowskim

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.47

Sjesta w Julianowskim to muzyka na żywo, targ z regionalnymi produktami, atrakcje dla osób w każdym wieku (pokazy ogromnych baniek mydlanych, gry planszowe, gry w bule, dancingi, foto ścianki, rekonstrukcje historyczne, nauka tańca, fitness) stylizowanych na vintage, retro.

Akcja na terenie Parku Julianowskiego odbywała się sześciokrotnie, pomiędzy 1 czerwca a 24 sierpnia. Więcej informacji o wydarzeniu.

Strona internetowa Miastograf

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.48

Miastograf.pl to zbiór zdjęć zmieniającego się miasta z domowych zbiorów łodzian, łodzianek i innych kolekcji powiązanych z wycinkami prasowymi oraz fragmentami wywiadów z najstarszymi łodzianami zebranymi przez Stowarzyszenie Topografie. Wszystkie materiały przyporządkowane są do konkretnych adresów na interaktywnej mapie.


Twórcy portalu aspirują do stworzenia cyfrowego archiwum Łodzi, które może powiększyć każdy, kto podzieli się swoimi prywatnymi zbiorami. W kolekcji zdjęć ma znaleźć się 1000 dotąd niepublikowanych fotografii Łodzi z lat 50. i 60., przekazanych twórcom portalu przez Miejską konserwator zabytków. Więcej informacji o projekcie.

Towary

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.49

Towary to nowoczesna przestrzeń wystawiennicza, którą stworzono dla ludzi z pasją, kreatorów mody, twórców sztuki użytkowej i producentów żywności. Jak piszą organizatorzy: chcemy odwiedzać największe miasta w Polsce, gdzie będziemy organizować wydarzenie poświęcone ludziom, chcącym podkreślić swoją odrębność.

Pierwsze dwie edycje Towarów w Łodzi odbyły się w Wi-Mie, gromadząc utalentowanych kreatorów mody, twórców sztuki użytkowej i pasjonatów zdrowej żywności. Profesjonaliści i amatorzy prezentowali swoje unikatowe produkty. Trzecią odsłonę akcji przeniesiono  do Art_Inkubatora. Więcej informacji o wydarzeniu możecie znaleźć tutaj.

Urban Summer Festival

Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.45

Urban Summer Festival to przedsięwzięcie, które ma na celu pokazanie całego spektrum życia miejskiego. Dlatego też w jednej z pofabrycznych hal stworzono przestrzeń wystawienniczą dla kreatorów mody, wytwórców biżuterii i akcesoriów. W części modowej swoje stoiska wystawią marki odzieżowe, kierujące swoje kolekcje przede wszystkim do przedstawicieli miejskich subkultur.

Goście Urban Summer Festiwal mogli dzięki świetnej organizacji wydarzenia zanurzyć się w atmosferze tego łódzkiego święta różnorodności i kreatywnośći. Jasny podział stref, szczegółowe mapki przestrzeni festiwalowej i dobrze zaplanowane szczegóły wystroju poszczególnych hal sprawiały, że wizyta na Urban Summer Festival była prawdziwą przyjemnością. Więcej informacji o wydarzeniu.


Sposoby głosowania:

1. Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.numeruzgloszenia. Koszt jednego SMS wynosi 1 zł plus vat.

2. Wyślij maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl, w temacie wpisując „Plastry Kultury”. W treści wpisz nominowanego, na którego głosujesz (przy Polówce i Impact Festival również kategorię) oraz swoje imię i nazwisko. Uwaga! Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos w danej kategorii.

UWAGA!! Głosować możecie do niedzieli, 15 lutego, do godz. 23:59. Gala finałowa odbędzie się 18 lutego, o godz. 19 w Domu Literatury (Roosevelta 17)

Zobacz pełen regulamin Plastrów Kultury

WIĘCEJ INFORMACJI O PLASTRACH KULTURY, W TYM O KAŻDEJ Z KATEGORII ZNAJDZIECIE TUTAJ

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
openmusic
II Międzynarodowy Festiwal Open Music
V Piknik Offroad w Pasażu Łódzkim
wybuch
Wysadzenie komina przy Trasie Górnej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*