W Pasażu Schillera stanęły 4 palety sprasowanych, plastikowych butelek. Mieściło się w nich około 30 tys. litrów wody. Taką samą ilość wody można pomieścić w 6 beczkowozach ZWiKu.  

Akcja „plastik challenge” ma pokazać łodzianom, że warto przerzucić się z picia wody butelkowanej na wodę z kranu. Nie tylko ze względu na smak, czy cenę ale także ze względu na ekologię.

Wybierając wodę z kranu możemy zaoszczędzić przede wszystkim te 4 palety plastiku. Sam jeden człowiek jest w stanie do 14 kilogramów plastiku rocznie w taki sposób zaoszczędzić. Tutaj naocznie widzimy jak ogromne są to ilości plastiku i jak możemy w łatwy sposób tego uniknąć. – informuje Antonina Majchrzak, radna Rady Miejskiej.

W czterech paletach mieści się około 250 tysięcy półtoralitrowych butelek. Segregacja śmieci powoduje, że plastikowe butelki mogą być ponownie przetworzone.

Butelki są cięte, przerabiane na granulat a potem w zależności od tego gdzie trafią – mogą z nich powstać kolejne butelki, albo na przykład polar. Jedną plastikową butelkę można przetopić około 8 razy – Dominika Filipiak, MPO

Jednym z elementów, który może zdecydować o zmianie nawyków dotyczących picia wody, jest cena. 250 tys. butelek, znajdujących się na 4 paletach to koszt około 30 tys. złotych. Wodą tą można by napełnić 6 beczkowozów. Pijąc tyle wody z kranu, zapłacimy zaledwie około 135 złotych.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSCF4466
Piknik na Wschodniej 42 (foto)
IMG_1300
Bike Show w Łodzi (foto)
IMG_0141
Inauguracja Folkowych Inspiracji (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*