plasterlodzkiZ dozą pewnej nieśmiałości, lęku ale także z nadzieją ruszamy. 4 stycznia to oficjalna data rozpoczęcia działalności naszego serwisu. Portalu dla każdego, komu nie obca jest rola kultury i sportu w naszym mieście.

Plaster Łódzki jest serwisem kulturalno-społecznym. Na naszych łamach znajdziesz informacje z życia Łodzi i okolic. W dobie tabloidyzacji mediów postanowiliśmy iść pod prąd. Nie szukamy skandalów, nie chcemy publikować informacji o kolejnych wypadkach, czy pożarach.

„Plaster” to miejsce dla osób szukających informacji i relacji z wydarzeń kulturalnych i sportowych. To portal umożliwiający prezentację własnego dorobku ( w działach Wirtualna galeria, Strefa twórczości oraz Łódzka scena muzyczna), przybliżający sylwetki artystów i sportowców z naszego miasta. To serwis, który dzięki konkursom i organizowanym imprezom przybliży wszystkim chętnym możliwość udziału w wydarzeniach kulturalnych. Wkrótce rozpoczniemy cykl chatów z ciekawymi twócami związanymi z Łodzią.

Nie jesteśmy jedynie wirtualni. Dzięki współpracy z Centrum Sztuki UŁ „Kinem Cytryna” oraz Fundacją Plaster będziemy organizować najróżniejsze wernisaże, festiwale, imprezy muzyczne, a także lubiane przez wszystkich plenery fotograficzne. Już teraz zapraszamy na ostatni weekend stycznia do Cytryny. Wtedy też odbędzie się oficjalna prezentacja serwisu oraz wernisaż wystawy fotografów związanych z Łodzią. Tego dnia przedstawimy także nasze pomysły na kolejne, większe i mniejsze imprezy.

Plaster Łódzki założyła grupa przyjaciół, którą łączyła praca przy innym projekcie. Dziś jesteśmy pełni zapału i niemniejszej ilości pomysłów, które chcemy zrealizować wraz z Wami. Nie będziemy pisać o roli dziennikarstwa obywatelskiego we współczesnym świecie. Chcemy aby współpraca między nami była obopólna. Nie chcemy obarczać Was wszystkim, ani pozostawić wszystkiego w swoich rękach. Plaster powstał, bo nie chcieliśmy stracić kontaktów z większością Was. Bo kochamy Łódź i chcemy pokazywać jej lepsze strony, o których wielu we współczesnym świecie zapomina.

 


Liczymy na Wasze uwagi. Jak widzicie Plaster w obecnej formie jest mocno beta. Każdego dnia będziemy usprawniać jego funkcjonalność i wygląd. Jeśli będziecie mieli jakieś zastrzeżenia piszcie śmiało.


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
laureaci_w_kategorii_gimnazjow
Matematyka Moja Pasja 2016 (foto)
Dedykowane ławki pojawią się w łódzkich parkach
_MG_1935
Winylowy SWAP w Radio Łódź (foto)
18 komentarzy
 • Marcin B
  1 lutego 2010 at 18:24

  na razie można sobie rss zaaplikować z konkretnego działu np z filmów /u góry po prawej/

 • 1 lutego 2010 at 05:16

  Trzymam kciuki!
  Czy będzie feed RSS z newsów?

 • Arcadious
  16 stycznia 2010 at 20:26

  Z tego, co pisze Marcin ogólnie widzę, że będziemy „patrzeć” ;D

 • Marcin B
  11 stycznia 2010 at 14:13

  cud internetu pozwala na to, aby się „rozmnażać” na inne lokalizacje. Zobaczymy jak będzie działać w Łodzi, a potem… zobaczymy

 • bandage
  11 stycznia 2010 at 13:13

  super, bedziecie sie rozszerzać na inne miasta?

 • 7 stycznia 2010 at 23:51

  Fajnie Fajnie;) Dopiero znalazłem chwilę, żeby zajrzeć tu na dłużej i na pewno nie omieszkam zaglądać częściej;) Layout zgrabny, czytelny bez zbędnych fajerwerków też mi się podoba. Już nie mogę się doczekać możliwości blogowania i zapowiadanego działu wirtualna galeria 😉 Czekam na szczegóły;) Pzdr. Łukasz

 • 7 stycznia 2010 at 16:03

  A niech mnie. I znów kulturalnie się zadziało w mieście Łodzi. Grupa przyjaciół animuje nie tylko w internecie, brawo! To, że „pod prąd” tym lepiej. Podoba mi się spokojna szata graficzna serwisu. W kalendarzu imprez pewnie niczego nie zabraknie jak sądzę, znając co niektórych z Was 🙂 Planowanie przyjazdu do miasta Uć zaczynam z Plastrem, to pewne 😉

 • Marcin Bałczewski
  7 stycznia 2010 at 05:40

  [quote name=”Cornis”] No i dzięki Wam mogłam niejedno zobaczyć i w niejednym uczestniczyć.[/quote]

  A tu będzie jeszcze więcej 🙂

 • Cornis
  6 stycznia 2010 at 16:31

  A tak miło było się przyglądać gdy jeszcze tamten portal raczkował… Miło było również go z Wami współtworzyć. No i dzięki Wam mogłam niejedno zobaczyć i w niejednym uczestniczyć. Pełna więc podziwu dla Waszego zapału i dzieląca z Wami miłość do miasta 3 mam kciuki za projekt! Pozdrawiam serdecznie

 • kasoa
  6 stycznia 2010 at 13:32

  Wspaniale! Gratulacje! Ja też chętnie się przyłączę i pomogę 🙂

 • 5 stycznia 2010 at 08:20

  Pięknie

 • 5 stycznia 2010 at 07:40

  Pięknie 🙂

 • Marcin Bałczewski
  5 stycznia 2010 at 01:31

  [quote name=”Aleksandra”] kultura to nie tylko teatr, kino i kluby – czyli „kierunek słuszny”.[/quote]

  Tak, tak zgadza się, tylko na początek jakoś musieliśmy to uszeregować. Z czasem, mam nadzieję, będziemy się rozwijać. Pozdrawiam i…

  [quote name=”Aleksandra”]”Bałczewski” już mi się dobrze utrwaliło[/quote]

  😀

 • Rojza
  4 stycznia 2010 at 22:22

  Brawo, brawo!! Nareszcie! Powodzenia! 🙂

 • Aleksandra
  4 stycznia 2010 at 21:40

  Hmm, nie lubię przerzucać się z portalu na portal, chociaż „Bałczewski” już mi się dobrze utrwaliło. Oczywiście kronika wypadków i pożarów to nie jest to czego szukam w internecie, ale kultura to nie tylko teatr, kino i kluby – czyli „kierunek słuszny”, a reszta… się zobaczy. Pozdrawiam. Powodzenia. Deklaracje zbędne – jak się tu odnajdę, to mnie zobaczycie. O.

 • Marcin Bałczewski
  4 stycznia 2010 at 16:18

  oki, postaramy się nie zawieść oczekiwań

 • 4 stycznia 2010 at 15:50

  no i fajnie!
  trzymam kciuki za powodzenie tego pomysłu!
  chętnie pomogę.

 • 4 stycznia 2010 at 15:33

  Ahoj! Z uśmiechem na twarzy przywitałem wiadomość o nowym portalu prowadzonym przez znaną mi ekipę. Trzymam kciuki i życzę powodzenia! A może nawet pokuszę się o jakąś współpracę… kto wie;)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*