4 stycznia 2010 roku oficjalnie ruszył portal Plaster Łódzki. To oznacza, że właśnie dziś świętujemy swoje piąte urodziny.

– Z dozą pewnej nieśmiałości, lęku ale także z nadzieją ruszamy – tak rozpoczęliśmy przygodę z serwisem o zabarwieniu kulturalnym z domieszką sportu.

W ciągu pierwszego roku otrzymaliśmy m. in. nagrodę Punkt dla Łodzi za promowanie kultury, wydarzeń i artystów związanych z Łodzią. Poza setkami informacji o kulturze naszego miasta, także sami zorganizowaliśmy kilka imprez: 29 stycznia wystawę i pokaz filmu pt. Dziś w nocy umrze miasto, 5 marca Drugą Łódzką Noc Muzyki, 24 lipca Photo Walk 2010, 6 sierpnia happening Literatura dla Ludzi, 15 grudnia Kawiarnię Literacką.

2011 rok rozpoczęliśmy od wernisażu Wirtualnej Galerii Plastra pt. Piotr Pasiewicz – Mowa Linii. Potem nastał czas na kolejną wystawę – Katarzyny Matoszko – Man-Enigma. W kwietniu „Wprost” uznał Plaster Łódzki za Złotą Stronę Tygodnia. Poza tym imprezy muzyczne – Łódzka Noc Muzyki oraz Metalwar #1. 2012 rok to kolejne wyróżnienie – nominacja do nagrody Papierowy Ekran, a także czwarta edycja Łódzkiej Nocy Muzyki i druga Metalwar. W tym roku również została zamknięta Cytryna i musieliśmy przenieść się do nowego lokalu. Ostatecznie, aż do dziś, udało nam się zadomowić w Domu Literatury w Łodzi.

2014 rok to dwa powroty – w listopadzie zorganizowaliśmy piątą edycję Łódzkiej Nocy Muzyki, pod koniec roku zorganizowaliśmy również trzy Foto Deje na Górnej. Także po raz pierwszy przyznaliśmy Plastry Kultury. Druga edycja nagród już w lutym 2015 r.

– Plaster Łódzki założyła grupa przyjaciół, którą łączyła praca przy innym projekcie. [..] Plaster powstał, bo nie chcieliśmy stracić kontaktów z większością Was. Bo kochamy Łódź i chcemy pokazywać jej lepsze strony, o których wielu we współczesnym świecie zapomina – to kolejny fragment tekstu z pierwszego dnia działalności Plastra.

I nadal, wbrew pozorom, tak jest. Nadal po godzinach „normalnej” pracy, non-profit (w co wiele osób wciąż nie potrafi uwierzyć) robimy, to co lubimy. Także i Wy macie szansę się do nas przyłączyć – od lat na stałe z Plastrem współpracuje kilkunastu dziennikarzy i fotografów społecznościowych, także wielu studentów w trakcie praktyk u nas poznało pierwsze szlify dziennikarskie.

Plaster w liczbach: ponad 11 tysięcy artykułów, ponad 60 tysięcy wydarzeń umieszczonych w kalendarzu imprez i prawie 84 tysiące zdjęć.

Co czeka nas w przyszłości? Kolejna odsłona nagrody Plaster Kultury, kolejne Foto Deje i szósta edycja Łódzkiej Nocy Muzyki. I kilka innych niespodzianek, o których jeszcze nie chcemy pisać.

O Plastrze w mediach:

Bialafabryka.blogspot.com

Zadziala.org

Reymont.pl

TVP 3 – program „Dobry Wieczór” (26.01.10)

Dziennik Łódzki Polska The Times (27.01.10)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_3650
Madagaskar 3 w Manufakturze (foto+wideo)
Uwolnić kaczkę w Pasażu Schillera (foto)
IMG_7849
Rajd Rycerzy w Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*