Planeta 51 – recenzja

planeta_51Zabawna bajka dla całej rodziny. Co by było, gdyby to ludzie byli obcymi, których boją się mieszkańcy spokojnej planety zamieszkałej przez zielone ludziki.

Gdzieś w odległej galaktyce istnieje świat podobny do naszego – no nie zupełnie. Mieszkańcy są zieloni, mają czułka i żyją w latach 50-tych. W dodatku w czasie deszczu spadają im kamienie z nieba. Poza tym są tacy jak My – czytają komiksy, uwielbiają kino (właśnie zbliża się premiera Humanika 3 – s/f opowiadającym o ataku strasznych humanoidów zamieniających wszystkich w zombie).W takim świecie mieszka Lem, dojrzały nastolatek nieszczęśliwie zakochany w sąsiadce. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie jedna rzecz. My, ludzie postanowiliśmy namieszać i wylądować na tej planecie, która miała być bezludną skamieniałą pustynią.

Planeta 51 to bardzo zabawna komedia dla całej rodziny. Postacie są sympatycznie narysowane, polski dubbing jest pierwsza klasa. Nic – tylko iść do kina. Dzieciom film się spodoba, bo nie nuży i jest kolorowy. Shrek stworzył pewien standard rodzinnej rozrywki. I tak jak w wielkiej opowieści o Ogrze, tak w Planecie 51 mamy wiele nawiązań czy to do filmów (Obcy, Gwiezdne wojny, Deszczowa piosenka), czy do popkultury (astronauta wspomina m. in. o naszej-klasie). Dzięki czemu na bajce dobrze bawić się będą także rodzice.

Planeta 51 zaskoczyła mnie pozytywnie. Okazuje się, że można stworzyć animację dla całej rodziny, fajny film, robiąc go poza gigantami kina typu Disney, czy Pixar. Ilion Animation Studio zrealizowało zabawną komedię, która ani przez minutę nie zanudzi dzieci, a w dodatku rozśmieszy dorosłych. Polecam na ferie zimowe.

 


Zobacz także:

Księżniczka i żaba – recenzja

 

Jeden komentarz do “Planeta 51 – recenzja

  • 20 lutego 2010 o 23:07
    Bezpośredni odnośnik

    Widziałem film prawie miesiąc temu na premierze i ciągle go wspominam dobrze 🙂 Polecam na wypad rodzinny. 🙂

    ps. dobra recenzja

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy