Plac Zabaw Twórczych w Łodzi

Szalona podróż ze sztuką, wielkoformatowe instalacje, warsztaty dźwiękowe, warsztaty malarskie oraz koncert zespołu Czereśnie. „Plac Zabaw Twórczych“ to wydarzenie dla rodzin, pełne twórczych wybryków. To okazja nie tylko do spontanicznego eksperymentowania ze sztuką, ale też do spędzenia wspólnie czasu w radosnej, twórczej atmosferze.

To już piąta edycja „Placu Zabaw Twórczych” – projektu edukacyjno-artystycznego, propagującego interdyscyplinarne i nowoczesne metody edukacji kulturalnej. Dla najmłodszych uczestników to przede wszystkim czas pełen działań twórczych, podczas których poznają sztukę, czerpią radość z obcowania z nią oraz wyzwalają kreatywność. To także czas dla dorosłych – rodziców i edukatorów, którzy podczas wspólnych twórczych wybryków doskonalą umiejętność współodczuwania i komunikacji z dziećmi. To przede wszystkim wspaniale spędzony razem czasem.

Tegoroczna edycja „Placu Zabaw Twórczych” to dwa plenerowe artystyczne pikniki, gdzie przestrzeń staje się pretekstem do działań. „Nasz projekt skierowany przede wszystkim do tych, którzy dopiero inicjują swój kontakt ze sztuką. Zależy nam, by przestrzeń tej inicjacji niosła z sobą jak najwięcej pozytywnych emocji, doświadczeń, skojarzeń” – tłumaczy Agata Dawidowicz, dyrektor Ośrodka Kultury Górna. Stąd podtytuł tegorocznej edycji: „Wakacyjne interwencje artystyczne”.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Miasta Łodzi, tegoroczna edycja „Placu Zabaw Twórczych” dziać będzie się na Olechowie w Parku „Źródła Olechówki” już 23 czerwca 2019 r. oraz na Górnej w Ogrodzie Ośrodek Kultury Górna 24 sierpnia 2019 r.

Powitajmy lato razem!
23 czerwca 2019 – Plac ZabawTwórczych na Olechowie
Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich.

Program
od 12:00
-Mali dekonstruktorzy- wielkoformatowy warsztat malarski
-Rozkminiamy emotki – warsztaty łączące słowo i obraz
-Warsztaty Sitodruku – wielkoformatowa układanka
-Partytury z architektury- warsztat dźwiękowy
-Maszyna Goldberga
– Gry XXXL

15.00 Koncert zespołu Czereśnie

Miejsce: Park „Źródła Olechówki” w Łodzi (przy ul. Bolka Świdnickiego)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *