Plac Zabaw Twórczych – Finałowe Garden Party

PLAKAT_DO_SIECI

Koniec wakacji to także finał projektu PLAC ZABAW TWÓRCZYCH. Z tej okazji 26 sierpnia w naszym ogrodzie odbędzie się odlotowy Piknik Artystyczny wraz z prezentacją spektaklu plenerowego Teatru Ognia i Papieru. Termin: 26 sierpnia 2017 (sobota), godz. 14:00 – 21:00 .

Artystyczny piknik, który odbędzie się w ostatnią sobotę sierpnia br,, to podsumowanie trzeciej edycji „Placu Zabaw Twórczych” – projektu edukacyjno-artystycznego, propagującego interdyscyplinarne i nowoczesne metody edukacji kulturalnej. Dla najmłodszych uczestników to przede wszystkim czas pełen działań twórczych, podczas których poznają sztukę, czerpią radość z obcowania z nią oraz wyzwalają kreatywność. To także czas dla dorosłych – rodziców i edukatorów, którzy podczas wspólnych twórczych wybryków doskonalą umiejętność współodczuwania i komunikacji z dziećmi. To przede wszystkim wspaniale spędzony razem czasem.

Program Artystycznego Pikniku „Plac Zabaw Twórczych”
Termin: 26.08.2017 (sobota), g. 14:00-20:00
* awangardowe zabawy plastyczne
* lekcja geometrii z Panią Kobro
* piaskownica pełna sztuki
* „umeblowani” – budujemy reciglingowe meble
* „i co powiedz?” – komiksowa ścianka portretowa
* kuglarsko-cyrkowe animacje
* plenerowe gry XXL
20:00 spektakl „ODLOT” – Teatr Ognia i Papieru

Miejsce: ogród Ośrodka Kultury Górna
WSTĘP WOLNY

Tegoroczna edycja „Placu Zabaw Twórczych” natchniona jest jest myślą awangardy. Pokazała, że łączenie nieskrępowanej zabawy z twórczym działaniem jest tym, co łodzianie lubią najbardziej. Hasło „Plac Zabaw Twórczych – Kultura na peryferiach” ma też wprost topograficzne znaczenie. Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Łodzi, w tym roku „Plac Zabaw Twórczych” odbywał się przez całe wakacje, a poszczególne wydarzenia realizowane były poza kulturalnym sercem Łodzi – na Górnej, Olechowie i w Nowosolnej. Artystyczny piknik 26 sierpnia br. jest podsumowaniem cyklu dwóch miesięcy wydarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *