Plac Zabaw Twórczych

Szalona podróż ze sztuką, wielkoformatowe instalacje, warsztaty beat box, akcje malarskie i podchody fotograficzne – to tylko niektóre z kilkunastu atrakcji, jakie przygotowuje Ośrodek Kultury Górna w ramach „Placu Zabaw Twórczych”. Jest to już czwarta edycja cyklu wydarzeń wakacyjnych dla dzieci, młodzieży i rodzin. Artystyczne wybryki i eksperymenty ze sztuką realizowane będą przez łódzkich artystów i edukatorów na Górnej, Olechowie i na Księżym Młynie. Pierwsze wydarzenie zaplanowane jest na niedzielę 24 czerwca 2018 w ogrodzie przy Siedleckiej 1.

Dla najmłodszych to czas pełen twórczych wyzwań i czerpania radości z obcowania ze sztuką. Dla dorosłych to okazja, by poprzez wspólną zabawę doskonalić umiejętność współodczuwania i komunikacji z dziećmi. To przede wszystkim wspaniale spędzony razem czasem.

Czwarta edycja „Placu Zabaw Twórczych” inspirowana jest dziedzictwem kulturowym Łodzi. „Każde wydarzenie będzie artystyczną przygodą. Uczestnicy będą tropić kulturę w różnych przestrzeniach Łodzi, inspirując się osiedlami, pałacami, fabrykami, ale też językiem, rzemiosłem i lokalną historią”– tłumaczy Agata Dawidowicz, dyrektor Ośrodka Kultury Górna. „Wykorzystamy w pracy twórczej zarówno techniki malarskie, jak i nowe media. Pokażemy, że sztuka może być funkcjonować w codziennych sytuacjach i okolicznościach. Przyświeca nam motto Stephen’a Wright’a »Nie pytaj, co to znaczy, zapytaj, jak tego użyć!«” – dodaje Dorota Schreiber, koordynatorka projektu.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Urzędu Miasta Łodzi, tegoroczna edycja „Placu Zabaw Twórczych” trwać będzie przez całe wakacje. Ogółem zaplanowano 15 wydarzeń na terenie Górnej oraz na osiedlach Księży Młyn i Olechów, w tym dwa pikniki – otwierający i finałowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *