Plaza_Open_1Cztery dni, kilkadziesiąt par zawodników i pasjonujące mecze. Już w najbliższy czwartek, 17 lipca, plaża w Manufakturze stanie się areną eliminacji do Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej. Turniej rozgrywany w kategorii open pozwoli stanąć do zawodów każdemu miłośnikowi siatkówki, niezależenie od prezentowanych umiejętności. Czas pomiędzy zawodami urozmaicą „VyllejBallon”, czyli zabawa z balonem wypełnionym wodą czy serwowanie piłki do celu.

Plaża Open to ogólnopolski cykl turniejów siatkówki plażowej rozgrywany w przestrzeni miejskiej. Jak co roku, w Manufakturze zmierzy się ze sobą kilkadziesiąt par męskich i żeńskich. Sportowe zmagania rozpoczną się już w czwartek, 17 lipca. Mecze będą rozgrywane systemem brazylijskim, czyli do dwóch przegranych. Wśród graczy znajdą się mistrzowie siatkówki plażowej, którzy zapewnią pokaz umiejętności na najwyższym poziomie. Finałowa niedziela będzie należeć do zawodniczek i zawodników walczących o punkty, które staną się przepustką do udziału w Mistrzostwach Polski w Siatkówce Plażowej. W Manufakturze zagrają między innymi Jarosław Lech i Sebastian Sobczak, a w jednej z par żeńskich wystąpią Katarzyna Kociołek i Jagoda Gruszczyńska. W turnieju rozgrywanym w kategorii open będzie mógł wziąć udział każdy niezależnie od umiejętności. Chęć uczestnictwa, za pomocą systemu dostępnego na stronie internetowej www.beach.pzps.pl, będą mogli zgłaszać zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, dorośli i młodzież.

Obok emocjonujących zawodów, na kibiców czeka szereg dodatkowych atrakcji w zaaranżowanym miasteczku „Plaża Open”. Czas pomiędzy rozgrywkami urozmaicą zawody stanowiące swobodną wariację na temat siatkówki, które zaangażują zapaleńców sportu do wspólnej zabawy. Rozgrywki w „VyllejBallon” to atrakcja dla osób w każdym wieku. Polega ona na grze specjalnie przygotowanym balonem z wodą. Punkt zdobywa drużyna, gdy piłka spadnie po stronie rywali, zaś dodatkowy bonus nalicza się, gdy pęknie na głowie jednego z członków przeciwnej drużyny. Kolejnymi punktami programu będzie konkurs „dzika bomba”, czyli nietypowe wyścigi dookoła wbitych w piasek parasoli, a także „Zagrywka do celu” – serwowanie zza linii końcowej do określonego obiektu. W konkurencjach będzie można wygrać atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów. Dla najmłodszych, w poniedziałek, 21 lipca, na plaży Manufaktury odbędą się warsztaty siatkarskie, podczas których młodzi sportowcy będą mogli ćwiczyć swoje umiejętności pod okiem Marcina Prusa, wielokrotnego reprezentanta Polski w piłce siatkowej. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 10:00 i potrwają trzy godziny.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
114
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 9 kolejka (foto)
Manu_5
Projekt Plażówka 2012 – 7/8 lipca (foto)
ds18008_1521751278_1278
Cucine Lube Civitanova – PGE Skra Bełchatów 3:0 (foto)
1 Komentarz

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*