DSC_0887W miniony weekend łódzcy siatkarze plażówki rywalizowali w turnieju siatkówki plażowej zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Justynowa i Janówki w ramach cyklu Projekt Plażówka 2015 pod patronatem poseł RP Małgorzaty Niemczyk.

W sobotni poranek Projekt Plażówka zawitał do miejscowości Janówka, gdzie odbyła się piąta edycja turnieju Plaża Janówka. W zawodach wzięło udział 12 par. Już w pierwszej rundzie o jedną z większych niespodzianek pokusiła się para Waszyrowski/Jaros, która dość nieoczekiwanie, acz w pełni zasłużenie zwyciężyła faworyzowanych Andrzejczaka i Łosia. Jednak jak się później okazało zimny prysznic już na samym początku turnieju zadziałał bardzo mobilizująco na ten duet, który z prawej strony drabinki już bardzo pewnie przechodził do kolejnych rund. Wysoką skuteczność i dobrą dyspozycję prezentował od początku dnia duet z Tomaszowa Mazowieckiego, czyli Piotr Jedliński oraz Cezary Styś, którzy bez większych przeszkód dotarli do półfinałów. W nim przyszło im mierzyć się z Maciejem Biernatem oraz Mateuszem Kowalskim, dwójce która przed laty z powodzeniem występowała w łódzkiej Wifamie, zdobywając z tym klubem brązowe medale Mistrzostw Polski kadetów. Ten pojedynek lepiej rozpoczęli goście z Tomaszowa odskakując rywalom w końcówce pierwszego seta. Drugi set to zdecydowanie efektywniejsza gra duetu Biernat/Kowalski, który za sprawą trudnych zagrywek oraz skutecznych kontrataków już na samym początku uzyskał kilkupunktową przewagę. Mimo ambitnej walki do samego końca i zniwelowania straty para Jedliński/Styś nie zdołała odwrócić losów tej partii, zatem o awansie do finału musiał zadecydować tie-break. W nim od początku nieznaczną przewagę utrzymywali reprezentanci Tomaszowa. Kiedy przy stanie 12:12 to Biernat z Kowalskim cieszyli się jako pierwsi z trzynastego punktu mogło się wydawać, że to oni są bliżej zwycięstwa. Jednak błędy w kolejnych akcjach spowodowały, że po zaciętej grze na przewagi triumfowała para Jedliński/Styś.

Drugi półfinał to pojedynek pomiędzy ubiegłorocznymi finalistami Plaży Janówki – wspominanymi wcześniej Konradem Andrzejczakiem i Adamem Łosiem a triumfatorem i MVP sprzed trzech lat Michałem Kobiereckim grającym w tym roku w parze z Piotrem Strożkiem. Pierwszy set to bardzo dobra gra tych pierwszych, która zaowocowała wysunięciem się na prowadzenie 1:0. Para Kobierecki/ Strożek nie zamierzała jednak łatwo rezygnować z gry w finale i w drugiej odsłonie poprawiając skuteczność wyrównała stan rywalizacji, zatem podobnie jak w pierwszym półfinale o awansie musiał zadecydować trzeci set. W nim ponownie do głosu doszli Andrzejczak z Łosiem i rozstrzygnęli losy całego spotkania na swoją korzyść gwarantując sobie tym samym co najmniej powtórzenie wyniku sprzed roku. Finał pocieszenia pomiędzy parami Biernat/ Kowalski a Kobierecki/ Strożek był równie emocjonujący co wcześniejsze spotkania, mimo iż zakończył się w dwóch setach. Pojedynek ten był szybką okazją do rewanżu, gdyż zespoły te spotkały się dwie rundy wcześniej, wtedy to triumfowali Kobierecki ze Strożkiem. Natomiast w meczu o brąz kilka trafniejszych wyborów w rozegraniu akcji, zwłaszcza w końcowych fazach obu setów, spowodowało, że z trzeciego miejsca mogli cieszyć się Maciej Biernat oraz Mateusz Kowalski.

Podczas Plaży Janówki 2015 zespół Andrzejczak/ Łoś postanowił udowodnić słuszność znanego porzekadła „do trzech razy sztuka”. Był to bowiem trzeci wspólny finał tej pary w turniejach Janówki, jednak dotychczasowe dwa kończyli ze srebrnymi medalami na szyjach (Adam Łoś zwyciężył podczas pierwszej edycji, grając jednak z innym partnerem). Determinację do osiągnięcia sukcesu było widać już od pierwszych piłek finału. Przeciwnicy, czyli Piotr Jedliński oraz Cezary Styś robili co mogli, jednak pierwszy set to wyraźna przewaga duetu Andrzejczak/ Łoś. Pewnie wygrany pierwszy set najwyraźniej uśpił czujność łódzkiej drużyny, a do głosu co raz wyraźniej zaczęli dochodzić Jedliński ze Stysiem, prezentując tą samą siatkówkę na wysokim poziomie, dzięki której dotarli do finału bez turniejowej porażki. Kilku punktowa przewaga pozwoliła im wygrać drugą partię, zatem o triumfie w całym turnieju musiał zadecydować kolejny tego dnia tie-break. Należy podkreślić, że finałowy pojedynek dla pary z Tomaszowa Mazowieckiego był czwartym tego dnia spotkaniem, natomiast Andrzejczak/ Łoś rozgrywali już szósty mecz. Mimo, to w grze tych drugich nie było widać większego zmęczenia, a wręcz przeciwnie. Ostatni set turnieju to ponownie skuteczniejsza i efektowniejsza gra łodzian, którą oklaskiwali zgromadzeni wokół boiska kibice. Ostatecznie to właśnie Konrad Andrzejczak oraz Adam Łoś cieszyli się ze zwycięstwa w turnieju Plaża Janówka 2015.

Kilka minut po ostatnim gwizdku sędziego, trzem najlepszym zespołom wręczono pamiątkowe puchary oraz nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Justynowa i Janówki w postaci bonów na odzież kompresyjną marki Compressport do wykorzystania w łódzkim sklepie dla biegaczy i triathlonistów – Trucht.com. Organizatorzy przewidzieli także nagrodę dla najwartościowszego zawodnika turnieju, którą został uhonorowany Konrad Andrzejczak.

Wyniki Plaży Janówka 2015:
1.    Konrad Andrzejczak    Adam Łoś
2.    Cezary Styś    Piotr Jedliński
3.    Maciej Biernat    Mateusz Kowalski
4.    Piotr Strożek    Michał Kobierecki
5-6.    Adam Terka    Dariusz Migdal
    Maciej Michalak    Piotr Nockowski
7-8.    Jakub Waszyrowski    Tomasz Jaros
    Bartek Kowalski    Adrian Wódka
9-12.    Jakub Cyprys    Krystian Walczewski
    Łukasz Zieliński    Mateusz Michalak
    Kami Duma    Mateusz Szychowicz
    Kamil Chaber    Przemek Bulak

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
dzka_amatorska_liga_siatkwki_20111012_1485369087
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 2 kolejka
3siatka2
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki 2015/2016 – 2 kolejka (foto)
7san3
III turniej mikstów SAN (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*