fina_5994Miniony weekend obfitował w kolejne siatkarskie emocje związane z rozegranym turniejem Plaża Janówka 2012 oraz III turniejem eliminacyjnym o Puchar Manufaktury Kobiet. Koordynatorem zawodów z cyklu Projekt Plażówka 2012 był Klub Sympatyków Piłki Siatkowej.

Organizatorem rozgrywanego po raz drugi turnieju Plaża Janówka było Stowarzyszenie Rozwoju Justynowa i Janówki, które organizuje również coroczny bieg na 10 km – Dycha Justynów-Janówka. Dwudniowa rywalizacja pomiędzy 12 parami rozpoczęła się w sobotni poranek. Wszystkie mecze rozgrywane były w pełnym wymiarze, czyli do dwóch wygranych setów, co jest rzadkością wśród łódzkich turniejów. Już pierwsze spotkania przyniosły wiele emocji i obfitowały w efektowne zagrania. Jako pierwsza na boisko wyszła, wymieniana w roli faworyta do zwycięstwa w całym turnieju, para Skoneczny/Biernat, a jej przeciwnikiem był lider rankingu Projekt Plażówka Konrad Biernacki w tym turnieju grający z Adamem Terką. Jak przystało na faworyta, siatkarze Skoneczny/Biernat kontrolowali przebieg spotkania wygrywając 2:0 (21:16; 21:17).

W kolejnych pojedynkach nie brakowało emocji oraz niespodzianek, do których można zaliczyć odpadnięcie z turnieju już w pierwszej rundzie, po dwóch porażkach pary Kałucki/Kowalski. Zawody Plaża Janówka 2012 nie były również szczęśliwe dla Konrada Biernackiego. Lider rankingu, po porażce 0:2 (19:21; 16:21) w meczu przeciw dobrze spisującym się zawodnikom Broniarek/Kubacki, zakończył turniej na 7 miejscu. Awans do najlepszej czwórki pary Broniarek/Kubacki był niewątpliwie największą niespodzianką zawodów. W półfinale przyszło im zmierzyć się z niepokonanymi jak do tej pory siatkarzami Chrobot/Kobierecki, którzy w drodze do półfinału pokonali między innymi parę Kłaczek/Ignatowski. W pojedynku tym nie było niespodzianki. W przekonujący sposób, wygrywając 2:0 (21:9; 21:17) do finału awansowała para Chrobot/Kobierecki. Drugi półfinał to konfrontacja pomiędzy parą Skoneczny/Biernat oraz Łoś/Andrzejczak. Zaskakująco łatwo poradzili sobie z przeciwnikami Ci drudzy, zwyciężając 2:0 (21:14; 21:16).

Przed ostatecznymi rozstrzygnięciami organizatorzy przygotowali konkursy i zawody dla najmłodszych widzów zgromadzonych wokół boiska w Janówce. Dzieci rywalizowały między sobą w kilku konkurencjach zdobywając drobne upominki.  Mecz o trzecie miejsce to zażarta walka o każdą piłkę. Pierwszy set, dość nieoczekiwanie, padł łupem pary Adrian Broniarek/ Jakub Kubacki. W drugiej partii faworyci -Skoneczny/Biernat zdołali odnaleźć właściwy dla nich rytm gry i odrobili straty, doprowadzając tym samym do tie-breaka. W decydującym secie bardzo długo utrzymywała się walka punkt za punkt, jednak w końcówce meczu bardzo dobrymi zagrywkami popisał się Maciej Biernat, który po zwycięstwie 2:1 (19:21; 21:16; 15:12) wraz z Mateuszem Skonecznym mógł cieszyć się z brązowego medalu.

W spotkaniu finałowym Plaży Janówki 2012 pomiędzy Adamem Łosiem/Konradem Andrzejczakiem a Adamem Chrobotem/Michałem Kobiereckim zgromadzeni kibice mogli podziwiać siatkówkę plażową na naprawdę wysokim poziomie. Mecz obfitował w efektowne ataki, obrony oraz bloki, a zakończył się zwycięstwem 2:0 (21:17; 21:17) oraz triumfem w całym turnieju pary Chrobot/Kobierecki. Zawody zakończyło wręczenie medali oraz nagród rzeczowych najlepszym zawodnikom Plaży Janówki 2012. Statuetkę dla najbardziej wartościowego zawodnika turnieju otrzymał Michał Kobierecki, który odbierając wyróżnienie nie krył swojego zdziwienia skromnie sugerując, że nagroda należy się jego partnerowi.

joomplu:40113

Kiedy mężczyźni rywalizowali w Janówce, na rynku w Manufakturze odbył się III turniej eliminacyjny o Puchar Manufaktury Kobiet. Fundatorem nagród dla najlepszych zespołów był Isostar. Ze względów organizacyjnych związanych z występami pokazowymi rugbistów Budowlanych Łódź panie rozgrywały jednego seta grając do 15 punktów. Do pierwszego półfinału awansowały siatkarki Daria Nowogórska/Marta Raźniewska oraz Joanna Rzepecka/Edyta Biernat. Początek spotkania to wyrównany pojedynek do stanu 7:7, kiedy to para Nowogórska/Raźniewska przejęła inicjatywę w meczu, sukcesywnie powiększając przewagę i zwyciężając 15:11. Drugi półfinał pomiędzy Martyną Witkowską/Agnieszką Leśniewicz a Kamilą Dalkowską/Karoliną Rzempowską miał od początku pojedynku zdecydowanie jednostronny przebieg. Bardzo dobra gra siatkarek Witkowska/Leśniewicz pozwoliły tym zawodniczką awansować do finału w przekonujący sposób, wygrywając 15:7.
Po takiej porażce para Dalkowska/Rzempowska nie zwiesiła głów i w meczu o 3 miejsce od początku to te zawodniczki narzuciły swój styl gry, nie pozwalając swoim rywalkom – Rzepeckiej/Biernat na zbyt wiele. Te pierwsze, dzięki zdecydowanej wygranej 15:7, stanęły na najniższym stopniu podium. Finał pomiędzy Darią Nowogórską/Martą Raźniewską a Martyną Witkowską/Agnieszką Leśniewicz rozpoczął się od dwupunkowego prowadzenia tych drugich i utrzymywał się do stanu 4:6.

Jednak po bardzo efektownym bloku Nowogórskiej na tablicy widniał wynik 6:6. Od tego momentu toczyła się zacięta walka punkt za punkt, aż do wyniku 11:11. W końcówce spotkania lepiej zaprezentowały się Nowogórska/ Raźniewska zwyciężając 15:12, a tym samym cały turniej. W czołówkach rankingów Projekt Plażówka 2012 bez zmian. Wśród kobiet prowadzi Martyna Witkowska, która powiększyła swoją przewagę nad drugą Anną Kurzdym. Natomiast wśród mężczyzn liderem jest Konrad Biernacki, którego goni Adam Chrobot. W przyszłym tygodniu pierwsza w tym sezonie przerwa w rozgrywkach. A za dwa tygodnie Finał Pucharu Manufaktury Kobiet.

Wyniki turnieju Plaża Janówka 2012:

1.    Adam Chrobot/Michał Kobierecki
2.    Adam Łoś/Konrad Andrzejczak
3.    Mateusz Skoneczny/Maciej Biernat
4.    Jakub Kubacki/Adrian Broniarek
5-6    Maciej Ignatowski/Piotr Kłaczek
    Michał Nowak/Piotr Nockowski
7-8    Konrad Biernacki/Adam Terka
    Paweł Kryda/Adrian Zalewski
9-12    Patryk Józefowicz/Adam Milczarek
    Kamil Ignatowski/Bartosz Misztal
    Piotr Strożek/Wojciech Sowiak
    Mateusz Kowalski/Nikodem Kałucki

Półfinały:
Chrobot/Kobierecki – Kubacki/Broniarek 2:0 (21:9; 21:17)
Łoś/Andrzejczak – Skoneczny/Biernat 2:0 (21:14; 21:16)

O 3 miejsce:
Kubacki/ Broniarek – Skoneczny/Biernat 1:2 (21:19; 16:21; 12:15)
Finał:
Chrobot/Kobierecki – Łoś/Andrzejczak 2:0 (21:17; 21:17)

Wyniki III turnieju eliminacyjnego o Puchar Manufaktury Kobiet:

1.    Daria Nowogórska/Marta Raźniewska
2.    Martyna Witkowska/Agnieszka Leśniewicz
3.    Kamila Dalkowska/Karolina Rzempowska
4.    Joanna Rzepecka/Edyta Biernat
5-6    Aleksandra Fokczyńska/Paulina Sukiennik
    Katarzyna Zajączkowska/Agnieszka Wysocka
7-8    Marta Kłaczek/Joanna Biniecka
    Agnieszka Robak/Magdalena Kociołek

Półfinały:
Nowogórska/Raźniewska – Rzepecka/Biernat 15:11
Witkowska/Leśniewicz – Dalkowska/Rzempowska 15:7

O 3 miejsce:
Rzepecka/Biernat – Dalkowska/Rzempowska 7:15
Finał:
Nowogórska/Raźniewska – Witkowska/Leśniewicz 15:12

Ranking Projekt Plażówka 2012 kobiet:
1.    Martyna Witkowska    1186 pkt.
2.    Anna Kurzdym    1026 pkt.
3.    Karolina Rzempowska    998 pkt.
4.    Agnieszka Leśniewicz    852 pkt.
5.    Edyta Biernat    804 pkt.

Ranking Projekt Plażówka 2012 mężczyzn:
1.    Konrad Biernacki    2148 pkt.
2.    Adam Chrobot    1998 pkt.
3.    Maciej Biernat    1717 pkt.
4.    Krzysztof Kłaczek    1666 pkt.
5.    Mateusz Skoneczny    1637 pkt.

/fot.mat.pras. – Grzegorz Liśkiewicz

Zobacz także:

Projekt Plażówka 2012 – 21/22 lipca (foto)

Projekt Plażówka 2012 – 14/15 lipca (foto)

Projekt Plażówka 2012 – 7/8 lipca (foto)

Projekt Plazówka 2012 – 3 turniej (foto)

Turniej Siatkówki Plażowej Nocą – Burzenin 2012 (foto)

Pabiks Cup (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lks20122013
ŁKS Commercecon Łódź podczas Memoriału Kowalczyka
40lals
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 14 kolejka
Commercecon Cup 2019

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*