W dniach 16 i 17 listopada odbędzie się w Łodzi pierwsza edycja festiwalu poświęconego polskim wideoklipom – PL Music Video Awards.

W jej ramach odbywać się będą pokazy teledysków, spotkania, debaty. Kulminacją festiwalu będzie gala wręczenia nagród dla najlepszych polskich twórców wideoklipów, która odbędzie się w sobotę 17 listopada w klubie Format, na terenie Fabryki Sztuki w Łodzi. Podczas wieczoru wystąpią zespół Sonar grający elektroakustyczną muzykę współczesną z pogranicza popu i awangardy a akustyczny występ da Marta Zalewska, – wokalistka i multiinstrumentalistka, kompozytorka i autorka tekstów, laureatka drugiej edycji konkursu radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno”.

Twórcy mogli zgłaszać swoje prace w siedmiu kategoriach: Pop, Rock i ostre brzmienie, Hip-hop, Alternatywa, Folk, Muzyka Elektroniczna oraz Extra – jeśli twórca uznał, że jego praca nie mieści się w żadnej z powyższych kategorii. Dodatkowo przyznane zostaną nagrody w kategorii Debiut oraz Ważny Przekaz – dla teledysku wyrażającego i promującego istotne idee społeczne.

Do konkursu zgłoszono aż 405 wideoklipów. Komisja selekcyjna wyłoniła nominowane teledyski. W każdej z kategorii nominowanych jest od 3 do 6 wideoklipów. Nominacje
w kategorii Debiut zostaną ogłoszone 12 listopada. Poziom prac jest bardzo wysoki.

Zwycięzców kategorii i zdobywcę Grand Prix wybierze jury, w skład którego weszli uznani twórcy wideoklipów: Anna Maliszewska i Konrad Aksinowicz, dziennikarze muzyczni: Jędrzej Słodkowski i Damian Sikorski oraz Maria Apoleika – twórczyni jednego z najpopularniejszych polskich fanpage’y graficznych – „Psie Sucharki”.

Festiwal otworzy wydarzenie – “Not a simple story” – historia teledysków Kory i Maanamu. Po projekcji wideoklipów odbędzie się spotkanie z Kamilem Sipowiczem, partnerem życiowym Kory i wydawcą płyt Maanamu oraz Mariuszem Grzegorzkiem, rektorem Szkoły Filmowej w Łodzi, twórcą wielu teledysków Maanamu.

16. LISTOPADA, PIĄTEK

OTWARCIE FESTIWALU Not a Simple Story – historia teledysków Kory i Maanamu
Pokaz wybranych teledysków zespołu Maanam i Kory, z których wiele zostało zrealizowanych w Łodzi. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z Kamilem Sipowiczem – filozofem, pisarzem i partnerem życiowym Kory, wydawcą płyt zespołu Maanam i Kory oraz z Mariuszem Grzegorzkiem – rektorem Szkoły Filmowej w Łodzi, reżyserem filmowym i teatralnym, twórcą wielu wideoklipów Maanamu i Kory. Spotkanie poprowadzi Jędrzej Słodkowski, szef działu Kultura “Gazety Wyborczej”.
godz. 19:00 Kino Szkoły Filmowej ul. Targowa 61/63 Wstęp wolny

NOC POLSKICH WIDEOKLIPÓW Pokazy nominowanych wideoklipów we wszystkich kategoriach PL Music Video Awards. Czekają na Was ponad 4 godziny oglądania wideoklipów nominowanych w kategoriach muzycznych: Rock i ostre brzmienia, Pop, Alternatywa, Muzyka Elektroniczna, Hip-Hop, Folk, Extra oraz w kategoriach specjalnych: Debiut i Ważny przekaz. Dodatkowo pokazy specjalne i rozmowy w atmosferze undergroundowego kina Bodo.
godz. 21:00 Kino Bodo ul. Rewolucji 1905 roku 78/80 Wstęp wolny

17. LISTOPADA, SOBOTA

SZKOŁA TELEDYSKÓW Pokazy wideoklipów zrealizowanych w ramach projektu Szkoła Teledysków, realizowanym przez Fundację Inicjatyw Kulturalnych PLASTER od 2008 r.
godz. 14:00 Stare Kino Old Cinema Piotrkowska 120 (w podwórku) Wstęp wolny

NAJLEPSZE POLSKIE WIDEOKLIPY 2018 Pokazy nominowanych wideoklipów we wszystkich kategoriach PL Music Video Awards Pokazy wideoklipów nominowanych w kategoriach muzycznych: Rock i ostre brzmienia, Pop, Alternatywa, Muzyka Elektroniczna, Hip-Hop, Folk, Extra oraz w kategoriach specjalnych: Debiut i Ważny przekaz. Pokazy odbędą się w kameralnym Starym Kinie Old Cinema – jedynym analogowym kinie w Łodzi.
godz. 15:00 – 18:00 Stare Kino Old Cinema Piotrkowska 120 (w podwórku) Wstęp wolny

DEBATY – CZYM JEST TELEDYSK?
I. TELEDYSK DLA WYTWÓRNI MUZYCZNEJ godz. 13:00 – 13:45 Debata z udziałem przedstawicieli wytwórni muzycznych będzie dotyczyła kwestii tj.: • Dla kogo wytwórnia zleca realizację wideoklipu? • Jakie są przewidywane budżety produkcyjne? • Jakie są możliwości współpracy filmowców z wytwórniami?
Goście: przedstawiciele wytwórni muzycznych (nazwiska gości podamy niebawem).
II.TELEDYSK W SIECI godz. 14:15 – 15:00
Tematy: • Promocja wideoklipów w sieci. • Ile można zarobić na teledysku i jak?
• Zasięgi i oglądalność teledysków. • Aspekty prawne funkcjonowania teledysku. Goście: eksperci (nazwiska gości podamy niebawem)
III. TELEDYSK DLA TWÓRCÓW FILMOWYCH godz. 15:30 – 16:15 Tematy: • Różne podejście do tworzenia klipu – fabuła, czy impresja? • Współpraca z muzykami : od pomysłu do realizacji. • Jak radzić sobie z małym budżetem?
Goście: twórcy teledysków (nazwiska gości podamy niebawem)
godz. 13:00 – 16:15 Kino Szkoły Filmowej ul. Targowa 61/63 Wstęp wolny

POKAZY NOMINOWANYCH WIDEOKLIPÓW Pokazy nominowanych wideoklipów w kategoriach: Hip Hop, Alternatywa, Rock i Ostre Brzmienia, Ważny Przekaz.
godz. 16:30 – 19:00 Kino Szkoły Filmowej ul. Targowa 61/63 Wstęp wolny

GALA WRĘCZENIA NAGRÓD PLMVA Gala wręczenia nagród to najważniejszy punkt pierwszej edycji festiwalu PL Music Video Awards. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają statuetki oraz nagrody rzeczowe. Wyłoniony zostanie również zdobywca Grand Prix festiwalu.

KONCERT I AFTER PARTY Sonar – koncert Marta Zalewska – występ akustyczny podczas gali Po emocjach związanych z galą i koncertem bawimy się do rana przy tylko polskiej muzyce, którą zapewni Elektryczny Węgorz.
godz. 19:30 Klub Format ( na terenie Fabryki Sztuki) ul. Tymienieckiego 3 Bilety – 30 zł (40 zł w dniu koncertu) + zaproszenia

Partner główny: Łódzkie Centrum Wydarzeń.
Partnerzy miejsc: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi, Fabryka Sztuki, Klub Format, Kino BODO, Stare kino Cinema Residence,
Partnerzy: ATM System, Heliograf, Born2be, Coloroffon Film, Koi-Studio, AKX Entertainment, Sztuka Plakatowania.
Patroni medialni: Czwórka – Polskie Radio, Będzie Głośno, Gazeta Wyborcza i Hiro.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
festiwalindii
Infosys Bollylodz Festiwal 2010
25. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów w Kinie Charlie
2013-01_tarantino_406
ENEMEF: TarantiNOC

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*