pkasieW niedzielę, 2 grudnia o godz. 18 Scenografii rozpocznie się PKA SIĘ – impreza otwierająca Europejski Tydzień Wolontariatu. Wstęp jest bezpłatny.

To niezwykły mikser kultur alternatywnych, od poduszek po mocny bas czyli warsztaty, występy, pokazy, koncerty. Tu zostaną rozdane nagrody Łap Łódź. Zagrają m.in. Drop Pants, LOOP NAS, Jam Vibez, Roots Melody SOUND SYSTEM, Jahnosik. Wystapią Eudezet Skillz, Kontakt Improwizacja vs Performance – grupa KIJO, Sparta Crew Ponadto warsztaty scrapbooking, cardmaking i innych technik rękodzielniczych, pokazy YO YO i mnóstwo innych atrakcji!

WARSZTATY 18:00 – 20:00 :

Scrapbooking – przygotowywanie kartek świątecznych, prowadzi Makola :

“Papierową robotą” zainteresowałam się na początku 2010r., od tamtej pory scrapbooking, cardmaking i innych techniki rękodzielnicze to moje lekarstwo na stres, zmęczenie i wspaniała zabawa!

Akademia Yo Yo
YoYoAcademyto pierwsza w Polsce nauka nowoczesnego yoyoingu. YoYo to zabawka, którą zna każdy. Większość ludzi reaguje ze zdziwieniem gdy dowiaduje się, że yoyo to także sport. W jeszcze większe zdumienie wprowadza obejrzenie przykładowych występów czołowych zawodników. Mało kto jest w stanie uwierzyć ile rzeczy można zrobić ze “zwykłym yoyem”. Odkąd 15-20 lat temu pojawiły się pierwsze profesjonalne modele, yoyo z modnej zabawki stało się dyscypliną sportową przyciągającą co roku coraz więcej nowych zawodników i widzów na całym świecie.
Celem YoYo Academy jest przeprowadzenie początkujących oraz zaawansowanych przez kanon trików na światowym poziomie, pokazanie początków yoyoingu, a także pokazanie serii filmów wyjaśniających triki które do tej pory mogliście zobaczyć jedynie oglądając zawodowców na scenie!
Przyjdź, sprobój sił, machaj z profesjonalistami!

Flamingo Pinko – body & wall painting

Jesteśmy zgranym duetem, o podobnych zainteresowaniach i pomysłach na realizowanie swoich pasji. Uzupełniając swoje pomysły, wspólnie postanowiłyśmy założyć działalność, która w nowatorski i oryginalny sposób pokazuje, jak można „bawić się” malarstwem, wykorzystując je w codziennym i niecodziennym życiu. Inspirację i chęć do działania dają nam możliwości NOWYCH Mediów. Chęć wykorzystania niecodziennych form rozrywki.

KONCERTY 20:00 – 23:00 :

Drop Pants
“Łódzki zespół rock’owy założony w październiku 2012 roku. Osoba która odwiedziła nas na probie określiła nasz styl jako bardzo ciekawą mieszankę brytyjskiego i amerykańskiego rock’a. w skład zespołu wchodzą:
-Bartek Makrocki(wokal),
-Andrzej Trzebeński(perkusja),
-Adam Borowski(gitara),
-Jan Skwarczyński(bas),
-Krzysiek Lechowicz(gitara).
Ze względu na dosyć krotki okres istnienia to tyle co można o nas powiedzieć ale zapewne nie długo będzie o nas słychać.

Kręcioł/Piotrush
Kręcioł i Piotrush to klasyczny duet MC/Producent pochodzący ze Skierniewic, reprezentują MostBlunted Crew. „Lepiej niż było” jest ich pierwszym wspólnym projektem. Wszystkie bity Piotrusha na ten projekt są klasyczne, samplowane. Jednak na płycie nie zabrakło partii instrumentalnych dogranych przez Kubę Dudka(gitary, bass). Za warstwę tekstową, nie licząc gości, odpowiedzialny jest Kręcioł. Na płycie można usłyszeć: liryczne kawałki, storytellingi, jak i typowo hip-hopowe bangery.

Loop Nas
Duet wokalno-beatbox’owy o nazwie LOOP NAS powstał niecały rok temu,w jego skład wchodzą Jennifer Schwartz, która swój wokal wykorzystuje w takich gatunkach muzycznych jak soul,,drum and bass i dubstep a nawet country i pop.Za podkłady odpowiedzialny jest DeDoBot, który odnajduje się zarówno w dynamicznych brzmieniach takich jak jungle czy dancehall jak i chilloutowych klimatach – hip hop lub reggae .Połączenie tych dwóch osobowości daje ciekawa fuzje styli.

Reggae Time (po koncertach od ok 23:00 muzyka z winylowych płyt i nawijki na żywo):

Jam Vibez (Łódź)
Daddy Bozo, Deer, Kleeb, Awiom – kolektyw **czterech fanów dobrej muzyki, promujący najlepsze brzmienia digital reggae – raggamuffin – dub. Na scenie od 2005 roku. Niezależnie od koniunktury skutecznie zaszczepiają wszystkim radość i pozytywne wibracje płynące z jamajskich (i nie tylko) nagrań. Zasłynęli na polskiej scenie bezkonkurencyjną z racji unikalności prezentowanych płyt,
selekcją z lat osiemdziesiątych. Efektem tej fascynacji jest wydany w 2008 roku, świetnie przyjęty mixtape “Jamaican Stylee Mixtape Vol. 1″.
**Od dłuższego lub krótszego czasu (generalnie rzadko) jest także z nami czwarty pasażer Jam Vibez: Deer – mentalny przewodnik nauczający w swoich tekstach jak żyć aby być w pełni wartościowym człowiekiem trudnych czasów XXI wieku. Niczym kometa, przelatuje przez raggamuffinowe riddimy zostawiając za sobą warkocz pełen treści i refleksji.

Roots Melody Sound System (Pabianice)
Roots Melody SOUND SYSTEM(Ras Qki, Mic Liper, JR) to skuteczne narzędzie do przekazywania pozytywnych kojących niskich wibracji i korzennej wiadomości, której podstawą jest równość i brak jakichkolwiek uprzedzeń. To ścianka głośników, to operatorzy nagłośnienia, selekcji i mikrofonu i cała rzesza cennych współpracowników, bez których nie odbyłaby się żadna se
sja. Kolektyw ten powstał w 2011 roku w Pabianicach w celu szerzenia rootsowej wibracji. W 2012 roku owocem ciężkiej pracy stanęła ścianka głośników.

Roots Melody to korzenna roots reggae, dub, uk dub selekcja i forma grania zainspirowana przez soundsystemowych mistrzów z Wielkiej Brytanii i Jamajki. To silne brzmienie basu i perkusji przenoszone przez ich głośniki, to także wiadomość w rub-a-dubowym stylu na mikrofonie, ale przede wszystkim to ludzie którzy wspierają tą misję poruszając swoimi ciałami w rytm muzyki.

sprawdź to: http://mixconnect.com/user/jahnosik/mixtapes

Marta Selecta
Z reggae związana od wielu lat, początkująca kolekcjonerka płyt winylowych, których nie zamieza trzymać tylko na półce, wierna hasłu must ragga muffin.

POKAZY (20:00 – 23:00 między koncertami):

USD (Unique Swagger Dawtas)
Cztery różne osobowości tworzą unikalną wspólną całość pod nazwą UNIQUE SWAGGER DAWTAS (USD). W naszych tanecznych żyłach płynie wielka różnorodność styli w tym m.in ragga jam, ragga dancehall, hip hop, groove. Po przez taniec wyrażamy siebie, tak aby pozwolić widzowi poczuć emocje płynące ze sceny.

Eudezet Skillz
Eudezet Skillz (Łódzkie umiejętności) Ekipa powstała na początku 2005 roku od samego początku związana z kulturą Hip Hopu i nie odłącznym jej elementem czyli ”Bboyingiem” Jedna z czołowych Polskich ekip i najlepsza Łódzka ekipa zajmująca się tańcem Break dance. Mająca na swoim koncie masę osiągnięć w Polsce jak i w całej Europie. Prowadzą Warsztaty, organizują zawody, Pokazy, zajęcia. W skład ekipy wchodzą takie osoby jak : Rzepa, Ryżu, Laik, Świru, Pawcio, Martin, Freaky, Yeti, Anioł, Mateusz, Dano.

Sparta Crew
Sparta Crew to ekipa 9 zupełnie różnych osobowości zarówno prywatnie jak i tanecznie. Niewątpliwie łączy nas ogromne serce do tańca oraz odrobina szaleństwa. Sparta powstała rok temu, jednak znaliśmy się już wcześniej. Niektórzy z nas wspólnie zaczęli swoją przygodę z tańcem już jako dzieciaki w podstawówce. Los tak chciał, że w końcu znaleźliśmy się w jednej niezależnej ekipie. Obecnie nie mamy trenera. Sami prowadzimy zajęcia i nawzajem napędzamy się do wspólnej ciężkiej pracy. Jeżeli chodzi o styl taneczny to bardzo trudno jest go określić. Głównie jest to hip hop, ale uwielbiamy eksperymentować.

Kontakt Improwizacja vs Performance – grupa KIJO
Kijo – platforma stanowiąca przestrzeń dla spotkania, wymiany doświadczeń, współpracy, działania. W procesie współ/tworzenia eksploruje na gruncie Improwizacji, Kontakt Improwizacji, Tańca Fizycznego, podstaw Sztuk Walki, Parkour . . . szeroko pojętego Ruchu. Za punkt wyjścia do kreowania i odkrywania obiera ciekawość.

Każdy wnosi coś do grupy i każdy może się od kogoś czegoś nauczyć, a wspólny mianownik czyli RUCH….przekłada się na nasze działania.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Targi designu i wszystkiego dobrego w Art_Inkubatorze
redbull
Red Bull Skim It! w Manufakturze
garden
I Ogólnopolskie Targi Zatowarowania Centrów i Sklepów Ogrodniczych gardenCONTRACTING

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*