Piąte urodziny Jam Vibez (zakończony)

jamvibezW piątek, 8 października o 21 w Jazzdze rozpoczną się piąte urodziny Jam Vibez. Bilet wstępu 15 zł, 10  zł z zaproszeniem. Patronem imprezy jest Plaster Łódzki.

 

Z tej okazji mamy dla Was 3 podwójne zaproszenia na te wydarzenie. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W tytule wpiszecie „Konkurs 5 lat”, w treści napiszecie krótkie uzasadnienie, dlaczego chcecie otrzymać bilet oraz swoje imię i nazwisko.

Zabawę zakończymy w czwartek, 7 października o godz. 23:59. O wygranej zwycięzcy zostaną powiadomieni drogą mailową. Nagrodę otrzymają najciekawsze uzasadnienia, które prześlecie.
 
Fundatorem nagród w konkursie jest Jam Vibez
KONKUS ZAKOŃCZONY


 

Kolejny raz Jam Vibez zaprasza wszystkich fanów pozytywnych, basowych wibracji na świętowanie! Druga, po rocznej przerwie, impreza klubowa w Łodzi na prawdziwym, stworzonym na potrzeby siania potężnego bassu sound systemie. Głośniki zapewniające odpowiednią moc i brzmienie przywiezie ze sobą Pandadread Sound System z Trójmiasta. W odróznieniu od dj setów i popularnych showcase’ow, będzie to całonocna roots – ragga – dub sesja, w której uczestniczyć będą zarówno selektorzy jak i wokaliści z całej Polski mający coś do przekazania.

Pandadread Sound System (Trójmiasto)
Pandadread Sound System to oparta na potężnym basie sześciokilowatowa tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów i wokalistów z Trójmiasta i okolic. Operatorzy sound systemu: bratrat (selekcja, fx) i DHS (selekcja, mic), czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji eksperymentują z jej nowoczesnymi, elektronicznymi wcieleniami. Rytm, miłość, wolność i bezkompromisowa walka z wszechobecnym aparatem przemocy są przesłaniem, które wyraźnie bije z przemyślanego doboru prezentowanych przez nich utworów.

MadMajk (Warszawa/Węgorzewo)
MadMajk pseudonim pochodzącego z Węgorzewa Macieja Malickiego. Występował także jako MadMike. Jest związany z soundsystemem SingleDread, projektem Bauagan Mistrzów i EJ Team. Przygodę z muzyką rozpoczął w 2002 roku kiedy wraz z bratem Malikiem założył SingleDread. Dwa lata później zaczął działać w zespole Bauagan Mistrzów. Na pierwszych oficjalnych wydawnictwach pojawił się w 2005 roku. Były to piosenki zaśpiewane w duecie z Oląmonolą na składance „Biba” i płycie wrocławskiej formacji Natural Dread Killaz oraz gościnny udział na mixtapie DJ Froda. Rok później sporą popularność zdobyła piosenka „Strach” wykonana przez niego wraz z Oląmonolą na składance „Polski Ogień”. W 2006 roku nakładem labelu SingleDread ukazał się pierwszy siedmiocalowy singiel, na którym zaśpiewał piosenkę „One Way” wraz z King Kalabashem z formacji Big Famili (Martynika). Rok później w rosyjskim labelu 2-99 Records ukazała się płyta Wayna Lotka (producenta min. Roots Manuvy) a na niej kawałek „Co jest” z jego udziałem. 2008 rok był bardzo obfity w produkcje MadMajka, kilka kawałków na mixtapie SingleDread „Roots Reality and Culture”, kolejny siedmiocalowy winyl wydany przez Rub Pulse Movement, a na nim kawałek o tym samym tytule „Roots Realisty and Culture” wraz z Big Famili i Oląmonolą,. W tym samym czasie pojawiła się płyta Bauaganu Mistrzów „Plac Zabaw”. Połączenie jazzu, hiphopu i ragga, wszystko zagrane na akustycznych instrumentach, podrasowane elektroniką stworzyło wybuchową mieszankę, którą wraz muzykami nazwał „międzystylem”. 2009 przyniósł kolejne featuringi min. na płytach Junior Stressa, Grubsona czy Silesian Sound.

Ras Ba (Łódź)
Ras Ba [Ras Bass] – Bartek aka Ras Ba prawdziwy jamajski ambasador, założyciel Ras Bass Sound System, szef dystrybucji winyli rasbass.com , podróżnik. Wielokrotnie gościł na Jamajce. Mieszkając w prawdziwym rasta-yardzie miał okazję poznać kulturę i sposób życia Rastafari. Zaprzyjaźnił się z wieloma Jamajczykami, w tym z takimi legendami jak Lone Ranger, The Heptones, The Skatalites, Sizzla, Buju Banton… . Owocem jego podróży, oprócz niesamowitych opowieści, są płyty, w większości pierwsze tłoczenia z lat 60,70 i 80- tych oraz bogata dokumentacja fotograficzna. Zdobywca drugiego miejsca na warszawskim ROOTS CLASH 2006 oraz trzeciego miejsca SOUND CLASH 2007 Poznań.

KCZ (Warszawa)
KACEZET jest wokalistą warszawskiego soundsystemu Soundz of Freedom i zespołu Tabula Rasa. Od pewnego czasu wspomaga również swoimi nawijkami wyjazdowe imprezy Dreadsquadu. Jego sposób śpiewania jest bardzo charakterystyczny – melodyjny a zarazem niesamowicie szybki i energetyczny. Ciekawa barwa głosu oraz sceniczna ekspresja na długo pozostają w pamięci tych, którzy mieli okazje go usłyszeć. Poza śpiewaniem często siega do kejsa po winylowe 7” aby zaprezentować fanom reggae to co inspiruje go najbardziej w procesie twórczym. Obecnie można go usłyszeć na wydawnictwie Rial Agony Series 2- BLESS YA RIDDIM w utworze Burn In Love. Od półtora roku był częstym gościem łódzkiego Superfly Studio gdzie pod okiem MMF’a z Dreadsquadu nagrywał materiał na swoją pierwszą solową płytę w całości wyprodukowanej przez Dreadsquad. Warto dodać, że KCZ był gościem wszystkich edycji urodzin Jam Vibez!

DeeR (Leicester UK/Parafianka)
Kiedyś nawijacz warszawskiego Tiszelet Sound System, z którymi zagrał niezliczoną ilość imprez od wiejskich danshali po największe festiwale. Obecnie wolny strzelec, współpracujący czasem z Jam Vibez. Wielu twierdzi, że jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wokali na scenie reggae/dancehall w Polsce. Jego nieprzeciętny styl bawi i uczy, bo DEER nie przebiera w słowach, a prawdę wali kawa na ławę.

Diana Levi (Białystok)
The beauty of a woman, isn’t In di clothes she wears. The figure that she carries of di way she combs her hair. The beauty of a woman is seen in her eyes, because that’s the doorway to her heart, di plece where love resides. The true beauty in a woman, is reflected by her soul. It’s di caring that she gives and di passion that she shows. And di beauty of a woman, with passing years, only grows. What a blessing to stand on the planet as a woman, a creative & divine instrument of the infinity intelligence of life. Not only are we divine, we are phenomenal.

Hopkins (Lublin)
Współzałożyciel i deejay lubelskiego składu Sensithief. Na imprezach prezentuje mieszankę muzyki dancehall i modren roots. Mimo krótkiego stażu, wraz z rodzimą załogą miał okazje grać na jednej scenie z takimi soundami jak Love Sen-C Music, Joint Venture, East West Rockers, Natural Dread Killaz, Soundz Of Freedom; wybitnymi postaciami sceny reggae jak Jr. Stress, KaCeZet, Mad Majk, TaLLib oraz wspólnie z zespolami Vavamuffin, Dubska, CGB czy też Alicetea. Od wrzesnia 2008 wraz z Sensithief gra równolegle imprezy w towarzystwie pelnego energii riddim bandu. Projekt od czasu swojego powstania zdążył zebrać liczne grono fanów – zarówno w rodzinnym Lublinie jak i poza jego granicami. Od stycznia 2009 roku wraz Gilem – współtworzy dubowy kolektyw – Jah Wind. Obecnie pracuje nad premierowym materiałem Sensithief.

Zasad Selecta (Łódź / Poznań)
Od stycznia 2003 roku jako selektor i początkowo deejay Sound Systemu Pozytywny Ferment zwiedzał Polskę z coraz cięższym kejsem wypełnionym czarnym złotem. Oprócz selekcji zajmuje się konferansjerką i promocją. Zwycięzca Roots Masakra Underground Superstars Clash w 2009 roku oraz Pull It Up! Reggae Sound Clash 2008!

Youthman (Warszawa)
Youthman – przedstawiciel Warszawy, miłośnik przedwojennej stolicy i powojennego digital dancehallu. Od dziecka zasłuchany w komputerowym reggae, z uśmiechem na twarzy odnajduje na singlach to, co tata zgrywał na taśmy szpulowe z londyńskich time radio i capital fm. Współzałożyciel Soul Operators (wraz z Himolem). Ponad wszystko ceni sobie udane raggamuffinowe sesje podczas, których prezentuje zarówno dorobek ery digital z drugiej połowy lat 80tych, jak i nie mniej ciekawy okres początku lat 90tych. Ten pan na przestrzeni kilku lat mniej lub bardziej aktywnej działalności, miał zaszczyt wystąpić u boku większości czołowych polskich soundów i selektorów.

Japko Selecta (Łódź)
Japko Selecta: Jeden z najlepszych i najdłużej udzielających się na łódzkiej scenie klubowej spośród graczy reggae. Swoją przygodę z mix-owaniem rozpoczął razem z nieistniejącym już składem „Dread Lion Crew”. Obecnie udziela się w wielu projektach, także tych wykraczających poza klimaty reggae. 

 

{jumi [media/reklama.htm]}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *