Pilsudski_wspolczesnieWojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi ogłosiła konkurs „Piłsudski współcześnie – jak dziś postrzegam postać Marszałka”. Konkurs organizowany jest z okazji przypadającego w 2017 r. jubileuszu stulecia Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi i ogłoszenia roku 2017 Rokiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa łódzkiego. Zadaniem uczestnika konkursu jest napisanie eseju na temat „Piłsudski współcześnie – jak dziś postrzegam postać Marszałka”. Tematyka prac konkursowych powinna bazować na wiedzy historycznej. Uczestnik konkursu może w swoim eseju odnieść się zarówno do wybranego wydarzenia (wybranych wydarzeń) z życia Józefa Piłsudskiego, jak i do całej jego biografii.

Celem konkursu jest popularyzacja postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego, pobudzenie kreatywności młodzieży i sprowokowanie jej do osobistych refleksji na temat Marszałka oraz zachęcenie do rozwijania i prezentowania własnych umiejętności literackich.

Konkurs trwa do 20 lutego 2017 r.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej WBP w Łodzi – wbp.lodz.pl/pilsudski-konkurs.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Spotkanie z Agnieszką Płoszaj na Komisariacie – odwołane
wibmip
Złoty Ekslibris – zgłoszenia
viii_festiwal_puls_literatury_w_odzi_-_11_dzie_20141209_1092911242
Gala Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*