dreads_2010_lodz28 stycznia w Gnieździe Piratów odbędzie się niezwykły koncert kanadyjskich piratów. Do Łodzi przyjeżdża The Dreadnoughts.

Ich dziadkowie to emigranci z różnych części Europy. Ich muzyka to mega wybuchowa mieszanka stylów muzycznych. Oni sami  określani jako Bazdomni Artyści podbijają Europę – historia rodem z bajki wzięta. Ich koncerty przenoszą w inny wymiar: pirackie wyczyny, poszukiwania skarbów, porwania, łupy i  nieodkryte lądy.

The Dreadnoughts (biggest, baddest, drunkest, punkest celtic band) powstali w 2006 roku po wielu pintach taniego piwa w East Vancouver w najbardziej nieprzyjemnym pubie. The Dreadnoughts łączy szanty z irlandzkimi brzmieniami oraz solidnym, miażdżącym wnętrzności street punkiem.
 

Określają się jako banda nieprzystosowanych pijaków, którzy pozostają wierni starożytnym balladom oraz histerykom, którzy niegdyś opłynęli cały świat – a wszystko w hałasie nowoczesnego punku pełnego huligańskiej furii. Zespół rozpoczął od połączenia muzyki celtyckiej z punkiem w wykonaniu dziadków The Real McKenzies, i od tamtej pory nigdy się z tego nie wycofali. Skrzypki, akordeon, mandolina, flażolet irlandzki, gitary i perkusja. W każdej dziurze, w której zagrali, stawali się niezwykle znani ze swoich pełnych mocy, chaotycznych wystąpień na żywo.

W ciągu krótkich trzech lat powoli, ale pewnie, dołączyli do kanadyjskich legend punk rocka.

Bilety na koncert kosztują 20/25 zł. Możecie także zdobyć je w naszym konkursie.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
venamusic
Vena Music Festival 2010 – informacje, program
IMG_8184
Dawid Podsiadło w Wytwórni
Bob_Geldof_Soundedit_press_small
Soundedit 2015: Bob Geldof w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*