Pippi_-_plakat6 lipca o godz. 18 w namiocie cyrkowym rozstawionym w Ogrodzie Botanicznym (ul. Krzemieniecka 36/38, Łódź) odbędzie się premiera spektaklu „Pippi Pończoszanka” oraz koncert zespołu Bura Kura. Przedstawienie zostanie zaprezentowane w ramach projektu artystycznego „Lato w teatrze”. Premierze towarzyszyć będzie parada na Rynku Manufaktury oraz pokaz uczestników projektu Brave Kids.

Teatr Pinokio w Łodzi wraz z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie realizuje projekt artystyczny w ramach programu „Lato w teatrze”. Składa się on ze spektaklu „Pippi Pończoszanka” granego w namiocie cyrkowym, koncertu, parady oraz warsztatów artystycznych. Projekt prezentowany jest przez całe lato w miejscowościach o utrudnionym dostępie do kultury. Działania skierowane są do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i opiekunów.

Premiera „Pippi Pończoszanki” odbędzie się w Łodzi w Ogrodzie Botanicznym. Pippi, którą będzie można poznać dzięki spektaklowi Konrada Dworakowskiego, nie siedzi prosto przy stole, śpi z nogami na poduszce i nie lubi, jak każe jej się coś robić. Jest samodzielna, odważna i silna, ale bardzo tęskni za swoimi rodzicami.

Twórcy cyrkowo-muzycznego przedstawienia podejmują temat miejsca dziecka w społeczeństwie, upominają się o jego prawo do indywidualności i o możliwość decydowania o sobie. Jednocześnie chcą przypomnieć dorosłym, jak ważną rolę pełnią oni w procesie kształtowania tożsamości swoich dzieci.

Dziecko jest silne. Dziecko jest wrażliwe. Widzi świat takim, jaki jest naprawdę i ocenia go według najprostszych kryteriów. Dziecko ma piękną i nieposkromioną wyobraźnię. Dlatego zawsze da sobie radę. Nie znaczy to jednak, że wszystko chce robić samo, że nie potrzebuje dorosłych – mówi Konrad Dworakowski, reżyser spektaklu.

6 lipca o godz. 11.00 na Rynku Manufaktury odbędzie się parada artystów, biorących udział w spektaklu „Pippi Pończoszanka”. Po premierze będzie można zobaczyć pokaz dzieci z projektu edukacyjnego Brave Kids. Bezpłatne wejściówki na spektakl należy odbierać w Teatrze Pinokio (ul. Kopernika 16, Łódź) w dniach 1-5 lipca w godzinach 8.00-18.00.

tekst Astrid Lindgren w tłumaczeniu Agnieszki Hein i Magdy Godlewskiej
reżyseria, teksty piosenek: Konrad Dworakowski
scenografia: Marika Wojciechowska
muzyka: Piotr Klimek
konsultacje cyrkowe: Grupa CARNIVAL
producentka: Dagna Kidoń
tour manager: Justyna Czarnota
produkcja: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Teatr PINOKIO w Łodzi

aktorzy: Łukasz Batko, Łukasz Bzura, Pavel Kryksunou, Dominika Majewska, Żaneta Małkowska, Hanna Matusiak, Mariusz Olbiński, Ewa Wróblewska
cyrkowcy: Mateusz Kownacki, Marzena Lesiak, Stanisław Madej
muzycy z zespołu Bura Kura: Konrad Dworakowski, Łukasz Jerzykowski, Piotr Frontczak

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
III Ogólnopolski Konkurs Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty
Kto zabił Kaspara Hausera w Teatrze Jaracza
monofest
III Festiwal Monodramów Monofest

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*