fot._Marta_Ankiersztejn-1327 czerwca o godz. 18 oraz 28 czerwca o godz. 10 i 18 Pippi Pończoszanka w gronie piratów-akrobatów zaprasza do namiotu cyrkowego w Ogrodzie Botanicznym. Odbędzie się tam spektakl Teatru Pinokio w Łodzi, podczas którego spotkamy rudą dziewczynkę z ogromną fantazją i mnóstwem pomysłów. Po łódzkich pokazach Teatr Pinokio w Łodzi wyruszy w trasę po Polsce w ramach programu „Lato w Teatrze”. Spektakl „Pippi Pończoszanka” będzie można zobaczyć m.in. w Bełchatowie, Opocznie i Rawie Mazowieckiej. Bezpłatne wejściówki na spektakle w Ogrodzie Botanicznym można odebrać w Teatrze Pinokio w Łodzi.

Pippi nie siedzi prosto przy stole, śpi z nogami na poduszce i nie lubi, jak każe jej się coś robić. Jest samodzielna, odważna i silna, ale bardzo tęskni za swoimi rodzicami.

Dziecko jest silne. Dziecko jest wrażliwe. Widzi świat takim, jaki jest naprawdę i ocenia go według najprostszych kryteriów. Dziecko ma piękną i nieposkromioną wyobraźnię. Dlatego zawsze da sobie radę. Nie znaczy to jednak, że wszystko chce robić samo, że nie potrzebuje dorosłych – mówi Konrad Dworakowski, reżyser spektaklu „Pippi Pończoszanka”.

Twórcy cyrkowo-muzycznego przedstawienia podejmują temat miejsca dziecka w społeczeństwie, upominają się o jego prawo do indywidualności i o możliwość decydowania o sobie. Jednocześnie chcą przypomnieć dorosłym, jak ważną rolę pełnią oni w procesie kształtowania tożsamości swoich dzieci.

Bezpłatne wejściówki na spektakle w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi można odebrać w Teatrze Pinokio (ul. Kopernika 16) od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. Liczba miejsc jest ograniczona. Osoby, które odbiorą wejściówki do dnia 26 czerwca mogą wziąć udział w akcji społecznej, mającej na celu stworzenie „pieszego autobusu” ze Starego Polesia do Ogrodu Botanicznego. Dzięki pirackim atrybutom, uczestnicy wycieczki staną się załogą statku, który zawiedzie ich prosto do Willi Śmiesznotki w namiocie cyrkowym. Zbiórka 27 czerwca o godz. 16 pod Teatrem Pinokio w Łodzi, przy kawiarni Kogle-Mogle (ul. Legionów 49) lub o godz. 16.30 pod Szkołą Podstawową nr 26 (ul. Pogonowskiego 27/29).

Spektakl „Pippi Pończoszanka” jest pokazywany w ramach programu „Lato w teatrze” Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Po prezentacjach w Łodzi Teatr Pinokio rusza w trasę do miejscowości o utrudnionym dostępie do kultury (m.in. Bełchatów, Opoczno, Rawa Mazowiecka, Opole Lubelski, Stąporków, Staszów, Stalowa Wola). W trakcie objazdu widzowie będą mogli zobaczyć spektakl „Pippi Pończoszanka” grany w namiocie cyrkowym, koncert i paradę na ulicach miasta oraz wziąć udział w warsztatach teatralnych, muzycznych i cyrkowych. Działania skierowane są do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i opiekunów.

Prezentację spektaklu 27 czerwca o godz. 18.00 będzie można oglądać dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Łodzi.

„Pippi Pończoszanka”
tekst Astrid Lindgren w tłumaczeniu Agnieszki Hein i Magdy Godlewskiej
reżyseria, teksty piosenek: Konrad Dworakowski
scenografia: Marika Wojciechowska
muzyka: Piotr Klimek
konsultacje cyrkowe: Grupa CARNIVAL
producentka: Dagna Kidoń
tour manager: Justyna Czarnota
produkcja: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Teatr PINOKIO w Łodzi

aktorzy: Łukasz Batko, Łukasz Bzura, Piotr Osak, Dominika Majewska, Żaneta Małkowska, Hanna Matusiak, Mariusz Olbiński, Ewa Wróblewska
cyrkowcy: Mateusz Kownacki, Marzena Lesiak, Stanisław Madej

muzycy z zespołu Bura Kura: Konrad Dworakowski, Łukasz Irzykowski, Piotr Fronczak
Premiera spektaklu odbyła się 6 lipca 2013 roku.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Festiwal Retroperspektywy ogłasza program
ludziein
Teatr dla niewidomych i słabo widzących – 55 premiera
podobnomarian
Podobno Marian… w Teatrze Nowym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*