13112012_095W holu Śródmiejskiego Forum Kultury – Domu Literatury można oglądać niezwykłe projekty malarskie autorstwa Piotra Turka.

– Cykle moich ostatnich obrazów dotyczą człowieka uwikłanego w codzienne sytuacje które posiadając moc kształtowania rzeczywistości odsłaniają prawdę przemijania, ulotność tego co jest pozornie trwałe. Cykle te dotyczą człowieka „rozumiejącego” prawie wszystko , myślącego i szukającego wewnętrznej równowagi w odniesieniu do tego z czym siłą rzeczy i tak musi się pogodzić – mówi autor prac.

– Pytania kierowane w stronę sensu i istoty życia znowu zaczynają być aktualne. Propozycje takiego spojrzenia w twórczości plastycznej zdarzały się często i z mniejszym lub większym nasileniem dotyczyły większości artystów. Od Giotta do po współczesnych twórców przykładowo – Magritte, Delvaux, Bacon czy Kiefer – dodaje.

13112012_096

Prace te są raczej wynikiem melancholii czy raczej zadumy nad całą nieubłaganą złożonością zjawiska zwanego życiem. Jego  meandry idą najczęściej własnymi torami bez względu na usilne starania człowieka by zmienić ich bieg.

Wystawa organizowana jest w ramach XXIII Festiwalu Mediów w Łodzi Człowiek w zagrożeniu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
P1010003
Pejzaże Rolanda Kozłowskiego w Poleskim Ośrodku Sztuki (foto)
IMG_3594
Otwarcie Galerii ELart (foto)
11lutego_034
Nagroda im. Katarzyny Kobro w ms (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*