piotr_stst_-_po_drugiej_stronie_lustra_20130111_1659539776Niezwykle barwne zdjęcia prezentujące podwodny świat do 30 stycznia br. można oglądać w Galerii Starej Łódzkiego Domu Kultury.

Fotografie Piotra Stósa prezentowane na ekspozycji pochodzą z wód otaczających Europę, Afrykę, Azję i Amerykę Południową. Zostały wykonane w trakcie wypraw naukowych prowadzonych przez autora, a zorganizowanych przez Centrum Turystyki Podwodnej NAUTICA z Krakowa. Kolejne fragmenty wystawy składają się z tych samych elementów – jednego wielkoformatowego zdjęcia, dwóch mniejszych oraz opisu.

–  Niczym Alicja przechodząca przez lustro, na każdym nurkowaniu czuję się jak gość, odwiedzający przez kilkadziesiąt minut świat, na poły dobrze mi znany,  a równocześnie za każdym razem nowy i zaskakujący. Próby zarejestrowania na zdjęciach jego skrawków nie mają końca – mówi autor. – Im lepiej go znam i im sprawniej się w nim poruszam, tym więcej pozostaje do uchwycenia i pokazania.

joomplu:47155

Piotr Stós – rocznik 1965, krakowianin. Z wykształcenia hydrobiolog, absolwent Instytutu Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z nurkowaniem i fotografią związany od roku 1986. Instruktor nurkowania i fotografii podwodnej. W latach 1993-1996 pracownik Zakładu Biologii Wód PAN, gdzie prowadził badania organizmów zamieszkujących stawy tatrzańskie. Współzałożyciel centrum nurkowego „Nautica” działającego od 1998 roku. Nurkował na Malediwach, Karaibach, Mauritiusie, Galapagos, w Indonezji, Malezji, Egipcie, Rosji, Hiszpanii, Włoszech i w Chorwacji. Jego fotografie podwodne można spotkać w czasopismach ilustrowanych, folderach, kalendarzach, plakatach i na stronach internetowych.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
21lipca_015
Andrzej Stanisław Stanisławski – Łódź Głowa do Góry (foto)
1105212_027
Fotofestiwal 2012: Historie Obecności (foto)
IMG_2936
Po sesji 2012-2013 w Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*