IMG_4452Od 12 do 22 września w Galerii Starej Łódzkiego Domu Kultury można oglądać wystawę Piotra Skowrona pt. 2192. Grafika i rysunek.

Ekspozycja stanowi zwieńczenie pięciu lat studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Prezentowane prace to cykl dyplomowy składający się z dwóch części – głównej specjalizacji i aneksu. Część główna to wielkoformatowe grafiki wykonane w technikach łączonych w pracowni profesora Sławomira Ćwieka. Techniki, dzięki którym wydrukowane zostały prezentowane grafiki to przede wszystkim wklęsłodruk uzupełniony drukiem wypukłym i monotypią. Aneks do dyplomu stanowią rysunki z pracowni profesora Zbigniewa Purczyńskiego. Prace powstały przy użyciu podstawowych narzędzi rysunkowych, takich jak: ołówek, gumka, rozcierak. Ograniczenie to wynikało z chęci uzyskania maksimum ekspresji, przy użyciu minimalnej ilości środków.

IMG_4446

Piotr Skowron – Urodzony w 1984 roku w Łodzi jest studentem piątego roku Grafiki Artystycznej łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego. Tworzy w zakresie grafiki warsztatowej, rysunku oraz malarstwa. Techniki, które najczęściej wykorzystuje to wklęsłodruk i serigrafia. Nie ogranicza się jednak tylko do klasycznych form druku i często sięga po niekonwencjonalne techniki graficzne. Eksperymenty kolograficzne idealnie współgrają z jego wcześniejszym wykształceniem – inżyniera, zdobytym na Politechnice Łódzkiej. Komponując prace zestawia ze sobą podstawowe środki artystycznego wyrazu – linie, płaszczyzny, faktury, ma to na celu przestawienie wydarzeń dnia codziennego, uczuć i emocji. Abstrakcyjne formy są więc próbą opowiedzenia o najbliższym otoczeniu, nie odwołując się do rozwiązań figuratywnych.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Wystawa Retrospektywna Zdzisława Bolanowskiego (foto)
IMG_9316
Słyszenie w Muzeum Miasta Łodzi (foto)
rybb
Michał Rybiński – Martwa natura czasu (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*