coma_w_dekompresji_20130309_162545133411 kwietnia, na scenie Wytwórni po raz drugi w solowej karierze wystąpi Piotr Rogucki – wokalista łódzkiego zespołu Coma.

Trasa koncertowa będzie oświecała wydaną w ubiegłym roku płytę artysty 95-2003, która jest zwieńczeniem jego wczesnej działalności artystycznej, w głównej mierze związanej z festiwalami poezji śpiewanej. Jednak, jak sam wokalista podkreśla, na zbliżających się koncertach na pewno nie będzie poezji śpiewanej. To nie będzie poezja śpiewana, którą uprawiałem przed wejściem w mrok (uśmiech), czyli przed zespołem Coma

Oprócz utworów zawartych na albumie 95-2003, będzie można także usłyszeć te, znane z pierwszej solowej płyty artysty, czyli Loki – wizja dźwięku. Muzycznie oba projekty spaja osoba Mariana Wróblewskiego, który podjął się aranżacji piosenek, zaś w przypadku ostatniej płyty był ponadto jej pomysłodawcą.

Tymczasem, na tegorocznej trasie koncertowej, Piotrowi Roguckiemu będą towarzyszyć Andrzej i Marcin Szczypiorscy, znani ze współpracy z zespołem Coma podczas ich koncertów symfonicznych i samej płyty Coma symfonicznie.

Zachętą do wybrania się na koncert Piotra, który – znając artystę z konstruktywnych pomysłów oraz chęci łączenia różnych form, w tym teatralnych – nie będzie posiadał banalnego charakteru, są słowa artysty: Na pewno będzie ładnie. Zadbałem o to, by słuchać także okiem mojej muzyki. Na pewno będzie inaczej niż do tej pory. (…) Wracam do gitary. To jest kolejny krok do mojej wolności. Wyleczyłem kontuzjowaną rękę, zaaranżowałem utwory, które na płytach nagrał Marian. Nie wiem, czy tak by zabrzmiały gdybym nagrywał je sam. Raczej nie, ale tak będą brzmiały na koncertach, po mojemu. Ciekawi mnie co z tego wyjdzie. Czeka mnie niewątpliwa przygoda. Będzie wiolonczela, marimba, bas, instrumenty perkusyjne i będzie moja gitara.

Chcących poznać inny żywioł Piotra Roguckiego, do tej pory znany z działalności zespołu Coma, a przede wszystkim wyczekujących wkroczenia do świata skonstruowanego z poetyckości słów oraz dopełniającej ich muzyki, serdecznie zapraszam do jego skosztowania 11 kwietnia w klubie Wytwórnia.

Bilety w cenie 35 zł (z kartą klubu Wytwórnia) oraz 40 zł (bez karty) do zakupienia w kasie Wytwórni (Łąkowa 29, pn-pt, w godz. 9-17) oraz wszystkich punktach stacjonarnych ticketpro.pl.

Trasa koncertowa:
8 kwietnia – Szczecin – Studio S-1 Polskie Radio Szczecin
11 kwietnia – Łódź – klub Wytwórnia
14 kwietnia – Lublin – Chatka Żaka
20 kwietnia – Katowice – Kinoteatr Rialto
21 kwietnia – Kraków – Forty Kleparz, Kamienna 2-4
28 kwietnia – Gdańsk – Scena Teatralna Kontakt w Domu Technika NOT

fot. Jakub Popłoński – www.Wostok-Photography.com 

Zobacz także:

Coma w Wytwórni (foto)

Jarmark Wojewódzki 2011: Coma, L.Stadt i inni (foto+wideo)

Piotr Rogucki w Klubie Wytwórnia (foto)

Coma akustycznie w Wytwórni (foto)

Coma w Wytwórni (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Soundedit ’22 – punkowo i bezkompromisowo
RayWilson_poster
Ray Wilson – Genesis Classic w Wytwórni
musicamedicina
Musica Medicina w Pop’n’Art
1 Komentarz
  • Mateusz
    10 kwietnia 2013 at 09:11

    Byłem na tym koncercie w Szczecinie 8 kwietnia.
    Jak zwykle mistrzostwo na najwyższym poziomie… 😀
    Charyzma, emocje, profesjonalizm – cały Roguc! 😀

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*