zdj_073Od wtorku, 28 lutego w Galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego można oglądać fotografie Piotra Nadolskiego pt. Myśli nieuczesane.

Myśli nieuczesane to próba pokazania piękna kobiecego ciała bez szukania dodatkowych pretekstów, tworzenia historii ip. Od samego początku realizacji tego projektu wiedziałem, że muszą to być zdjęcia kobiet, które spotykam w pracy, w sklepie, w klubie, na wernisażach, na lodowisku – mówi autor zdjęć, Piotr Nadolski. –  Nie chciałem szukać modelek poprzez agencje, portale, czy fora związane z fotografią. Chodziłem więc z teczką pod pachą i gdy uzbierałem odpowiednią porcję odwagi zaczepiałem, pokazywałem zdjęcia i namawiałem do wzięcia udziału w projekcie mówiąc wprost, że chodzi o zdjęcia aktów i późniejszą ich prezentację na ścianach galerii – dodaje.

Piotr Nadolski (rocznik 1965) z wykształcenia elektronik, pracuje jako informatyk. Wolny czas dzieli między dwie pasje: muzykę i fotografię. Tą ostatnią na poważniej zainteresował się w 2002 r. gdy w Galerii Zarzewskiej poznał Marka Trzeciaka. Dzięki niemu zaczął zgłębiać tajniki fotografii. Poznał środowisko fotografów przyrody. W 2004 wstąpił w szeregi Związku Polskich Fotografów Przyrody. Obecnie jest prezesem okręgu łódzkiego. W 2009 r. został członkiem Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Jego zdjęcia wykorzystane zostały w prezentacji walorów przyrody polskiej towarzyszącej wystawie EXPO 2005 w Japonii. Zdobywał nagrody i wyróżnienia na Międzynarodowych Festiwalach Fotografii Przyrodniczej w Izabelinie. W 2004 r. zajął pierwsze miejsce w konkursie „Ekologia w Obiektywie” w kategorii przyroda. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych.

Ekspozycję można oglądać do 19 marca br.

/txt – na podstawie mat.pras.

Zobacz także:

Po sesji w Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym (foto)

Camera obscura. Berlin-Stuttgart w Galerii FF (foto)

Andrzej Stanisław Stanisławski – Łabędzie gody (foto)

Edward Bogdański – „Podróż” (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Freckles w Starej Drukarni (foto)
tryby
„The Edge of the Meaning” w Cafe Verte
DSC_7492
„Indywidualności Polskie” z Teki Gierałtowskiego

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*