Pinokio – opowieść o chłopcu z drewna w Baśniowej Kawiarence

W sobotę, 13 kwietnia o godz. 17 w Baśniowej Kawiarence rozpocznie się premierowy pokaz sztuki dla dzieci Pinokio – opowieść o chłopcu z drewna.

Pinokio znany jest na całym świecie. Jest bliski wszystkim ludziom, bo to historia każdego z nas. Robimy błędy przez całe życie i nigdy z tego nie wyrastamy. Zatem to opowieść o dorastaniu i o podnoszeniu się z każdego upadku. Wszyscy po trochu jesteśmy jak Pinokio.

Jak nie lubić Pinokia! To wesoły i ciekawy świata urwis, który chce żyć po swojemu i bez przerwy popełnia błędy. W gruncie rzeczy jest bardzo dobry i wrażliwy, ale też uparty i popada w coraz większe tarapaty. Pinokio w trakcie swej wędrówki zrozumiał, że najważniejsza jest rodzina, posłuszeństwo i szacunek. Najbliżsi udzielają rad w dobrej wierze, dlatego trzeba im zaufać. Pinokio pojął, że tylko pracą można się wzbogacić a kłamstwo nie popłaca. Dobre serce i miłość do ojca sprawiły, że Pinokio z krnąbrnego i chciwego pajacyka stał się kochającym i oddanym ojcu synem.

Przedstawienie przepełnione jest włoskimi klimatami. Muzyka to tarantela i inne utwory wykonane na tradycyjnych włoskich instrumentach (mandolina, akordeon, tamburyn). Lalki pochodzą również z tamtego regionu – to wyrzeźbione z drewna marionetki sycylijskie (klasyczne i zmechanizowane). Kostiumy, maski i ruch sceniczny podkreślają dynamiczny i wzruszający charakter tej włoskiej baśni.

Adaptacja: Urszula Binkowska
Reżyseria: Urszula Binkowska i Włodzimierz Twardowski
Scenografia: Maria Kostrzewska-Baron
Muzyka: Tomasz Walczak
Wykonanie lalek, masek, rekwizytów: Andrzej Raab
Ruch sceniczny: Kazimierz Knol
Autor piosenki: Jan Tomasz Pieczątkowski
Wykonanie kostiumów: Dorota Banasiak
Obsada: Urszula Binkowska/Magdalena Dratkiewicz, Włodzimierz Twardowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *