pinupTrzecia edycja Pin Up & Burlesque Party przed nami. Impreza odbędzie się 9 listopada w Klubie Scenografia. Cena biletu: 35 zł.

Podczas tej edycji swoje numery zaprezentują najbardziej znane polskie artystki burleski. Ponownie na scenie pojawi się zalotna i zmysłowa Betty Q-forCute, która tym razem oczaruje Was jeszcze wspanialszym show! Oprócz niej swoje numery zaprezentują Juicy Jane i Coco de Chocolat. Doskonałą zabawę przy dźwiękach rockabilly zapewni zespół Burnin’ Hearts. Przed występami i po nich zagra DJ Oldstyle.

Burlesque show:

Betty Q & Crew to pierwszy kolektyw performerek burleski w Polsce. Jego członkinie: Betty Q, Juicy Jane, Coco De Chocolat, Kitty Van Purr i Misty A produkują comiesięczne spektakle, występują na scenach w całej polsce oraz na zagranicznych festiwalach.

Betty Q to mama tego projektu. Jako pierwsza w kraju zaczęła zajmować się burleską, dotąd gatunkiem scenicznym zupełnie u nas nieznanym. Występowała na największych światowych festiwalach reprezentując tam Polskę, m.in. w Londynie, Sztokholmie, Berlinie, a w listopadzie również w Rzymie i na londyńskich Burlesque World Games. Propagując ten styl prowadzi również teatralno-choreograficzne zajęcia i warsztaty. To właśnie teatralna warstwa burleski pociąga ją najbardziej.

Juicy Jane występuje w Betty Q & Crew od dwóch lat, ale ma najbogatsze doświadczenie sceniczne, występując dużo i często. Z powodzeniem łączy pin up i komediowy wymiar burleski z tańcem i klasycznymi rekwizytami takimi jak wachlarze z piór, czy woale. Ale nie boi się również odejść od klasyki w stronę neoburleski, pozostawiając widzów z przemyśleniami na temat stereotypów, ról, kobiecości… Każdy jej numer jest przemyślany do ostatniego gestu.

Coco De Chocolat jest słodka jak mleczna czekolada z kokosem, ale potrafi też upichcić numer wytrawny jak gorzka czekolada z chilli. Jej burleska to przede wszystkim aktorstwo, dystans do samej siebie, do perfekcji opanowany kontakt z widownią. Jest najmłodsza stażem w kolektywie, ale ilością pomysłów nie ustępuje żadnej z dziewczyn.

BonBon La Kritz – na scenie od 2011r jako… drag king – Dieter Van Tease <https://www.facebook.com/DieterVanTease> Podczas jednego z dragowych występów poznała prekursorkę burleski – Betty Q i dowiedziała się, czym naprawdę jest ta sztuka. Nie uczęszczała na burleskowe zajęcia, nie była na żadnych warsztatach, podczas Burleskowej Sceny Otwartej po prostu wyszła na scenę i zaliczyła wszystkie tzw. „4 pierwsze razy performerki burleski”. Lubi filmy Burtona, lukrecję i psychodeliczną estetykę duetu CocoRosie. Boi się pająków, ale… fobie trzeba oswajać

Plus – Burlesque Greenhorns – artystki, które dopiero zaczynają swoją przygodę z burleską:

Rose de Noir – ze światem alternatywnym związana od przeszło sześciu lat, z tańcem jeszcze dłużej. Trzy lata temu zakochała się w burlesce, która powoli staje się jej sposobem na życie. Jest zdecydowaną zwolenniczką estetyki lat 30-stych i 40-stych gdzie kobieta mogła pozwolić sobie na bycie damą. Tym razem pokaże, że czarne może być też różowe, a różowe wcale nie musi być słodkie.

Santa Evita – od dłuższego czasu obserwująca świat burleski, w końcu postanowiła wkroczyć w jego kręgi. Dotychczas znana jako ciasno zagorsetowana modelka alternatywna; inspirująca się wszystkim co piękne i niecodzienne. Posądzana o to, że jest jedynie porcelanową figurką, spróbuje pokazać, że nie tylko potrafi się ruszać, ale także tańczy na scenie:)

Black Lady – lubi się tatuować i słuchać ostrej muzyki. Przygodę z pole dance zaczęła ponad rok temu. Ma silny charakter, dużo samozaparcia i wytrwałości, jej ulubiony cytat: „Życie pozbawione ryzyka to tylko marnowanie tlenu”.

Stage Manager – Milczący Asystent
Doors Managers – Nina Holy & Rockagirl

Muzyka:

Burning’ Hearts to band rodem z Mazowsza. Grają bezkompromisowe rockabilly, zarówno w wersji klasycznej, jak i neo. Ich atutem jest instrumentarium kojarzone z epoką lat 50. ubiegłego wieku, czyli gitara, kontrabas, bębny i wokal. W swoim repertuarze, oprócz numerów autorskich, mają utwory takich tuzów sceny, jak Elvis Presley, Gene Vincent, Eddie Cochran, Carl Perkins, Stray Cats czy Motorhead. W skład zespołu wchodzą muzycy od wielu lat związani z polską sceną rockabillową, rock and rollową i bluesową. W 2012 roku Burnin’ Hearts zagrali około 40 koncertów – w klubach i na takich festiwalach jak Bulwar Fest w Bydgoszczy, XX Blues Express w Poznaniu, VIII Polish Boogie Festival w Człuchowie oraz Malkov Rumble Rockabilly Party 2012 w Czechach. Na swoim koncie zespół ma wydaną własnym sumptem EP-kę „Hard Strike Rockabilly”. Obecnie pracuje nad debiutancką płytą z autorskimi utworami.

DJ Oldstyle – pierwszy łódzki dj promujący muzykę rythm’ n’ blues , swing, jazz, rockabilly, hillbilly, be bop, boogie- woogie. Związany również ze sceną muzyczną w Warszawie. Współorganizował pierwszy w Łodzi koncert „The Real Gone Tones”. Od lat pasjonuje się motoryzacją z nutką retro, od dwóch dekad odrestaurowuje old timery.

Pozostałe atrakcje:
*Pokaz mody przygotowany przez markę Black Garden.pl

* Wybór Miss Pin Up
Laureatka konkursu zostanie wybrana w drodze głosowania przeprowadzonego wśród publiczności. Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie, odbierz specjalny numerek od doors managers – Niny Holy lub Rockagirl.
Nagrodzona Miss Pin Up otrzyma:
– upominki od Black Garden, Greta Vintage Store, kosmetyki, a także miesięczny voucher na dowolnie wybrane zajęcia w Łódzkiej Szkole Muzycznej uMuzyka.pl plus zaproszenie na sesję zdjęciową!

* Stoisko z bielizną Greta Vintage Store
* Wizualizacje na ekranie

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Chodź na Bałuty. Jest wtorek
Dni Irlandii w Łodzi
dniajaponskie
Dni Japońskie na Uniwersytecie Łódzkim

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*