Piłkarze Widzewa rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej (foto)

Piłkarze Widzewa Łódź 14 stycznia, powrócili do treningów i będą już się przygotowywać do nadchodzącej rundy wiosennej w sezonie 2018/19. Pierwszy trening odbył się przed południem na obiekcie Łodzianka ze sztuczną nawierzchnią, gdzie udział wzięło 25 zawodników.                  

Wśród trenujących pojawiło się trzech nowych piłkarzy, w tym jeden już zakontraktowany do zespołu, mowa tu o pomocniku Adamie Radwańskim i dwaj pozostali testowani to: 17-letni prawy obrońca Michał Orzechowski z Lechii Dzierżoniów i 19-letni defensywny pomocnik Ołeksandr Jacenko  z Escoli Varsovia Warszawa.  Dwójka młodzieżowców będzie testowana i obserwowana przez dwa tygodnie pod okiem trenera Radosława Mroczkowskiego, który oceni przydatność zawodników i ich możliwości w walce o awans. Początek treningu po raz pierwszy poprowadził Michał Chmielewski – trener od przygotowania fizycznego.     

Przed treningiem na stadionie przy al. Piłsudskiego, odbyła się konferencja z udziałem mediów. W konferencji wzięli udział trener Radosław Mroczkowski, prezes Remigiusz Brzeziński, dyrektor klubu Mirosław Leszczyński i nowo pozyskany pomocnik Adam Radwański.

Trener Radosław Mroczkowski: –  W trakcie najbliższych tygodni zespół będzie pracował zarówno w Łodzi, jak i podczas zgrupowania w Uniejowie. W tym czasie rozegra siedem spotkań kontrolnych.  Będą to zróżnicowani rywale, zarówno z niższych, jak i wyższych klas rozgrywkowych. Trener Mroczkowski w dalszej części powiedział, iż czynione są starania o dalszych wzmocnieniach do drużyny. – Okienko trwa, są przygotowywane działania transferowe. Chcemy te posunięcia przeprowadzić jak najlepiej, w ciszy, w spokoju, w skupieniu. Szukamy takich zawodników, żeby podnieść jakość zespołu i rywalizację na  konkretne pozycje i na pewno w najbliższym czasie się tak stanie. Nie wiem, czy to będą dwa czy trzy ruchy, ale chcemy, żeby to były wartościowe wzmocnienia.

Szkoleniowiec Radosław Mroczkowski również wspomniał o czterech zawodnikach, którzy nie mają wiosną szansy gry w Widzewie. – Powstała lista zawodników, których z drużyną od dzisiejszego treningu nie będzie. To nie tajemnica, że chodzi o Roberta Demjana, Damiana Paszlińskiego, Bartłomieja Niedzielę i Sebastiana Kamińskiego. Jest jeszcze jeden znak zapytania mowa tu o Marcinie Pigielu, gdzie jest propozycja skrócenia jego wypożyczenia. Te miejsca trzeba uzupełnić, ale nie chcę powiedzieć, że to będzie trzech czy czterech nowych piłkarzy.

Nowo pozyskany pomocnik Adam Radwański, który wcześniej występował już w Widzewie w sezonie 2016-17 powiedział:  Jestem zadowolony, że trafiłem do Widzewa. Dobrze wiem, że muszę sobie wywalczyć miejsce w pierwszym składzie, bo konkurencja w zespole jest duża. Będę musiał poznać ligę, ale na to oczywiście przyjdzie czas już w trakcie rozgrywek. 

Plan przygotowań piłkarzy Widzewa do rundy wiosennej zaplanowano do 28 stycznia w Łodzi. Pierwszy mecz sparingowy rozegrają łodzianie 26 stycznia z Bronią Radom na obiekcie Łodzianka. Następnie wyjadą na zgrupowanie do Uniejowa, które ma potrwać do 8 lutego. W trakcie obozu w Uniejowie łodzianie mają rozegrać kolejne mecze kontrolne: 30 stycznia z Polonią Warszawa, 2 lutego z Wisłą Płock i 6. lutego z Wartą Poznań. Po powrocie ze zgrupowania do Łodzi piłkarze Widzewa jeszcze mają mecze kontrolne: 13 lutego z GKS Tychy, 16 lutego ze Stomilem Olsztyn oraz 23 lutego z KS Sand-Bus Kutno prawdopodobnie mecz odbędzie się na stadionie MOSiR w Kutnie.

/autor tekstu Przemysław Sujka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *