W parku Widzewskim powstała  niezwykła rodzinna atrakcja. Już wkrótce będzie można korzystać z placu zabaw, którego motywem przewodnim jest piłka nożna.

 

– Przed nami ostatnie poprawki i będziemy przechodzić do odbioru inwestycji. Planujemy, że w ciągu kilku najbliższych tygodni oddamy nową atrakcję do użytkowania – zapewnia Justyna Krakowiak, Zarząd Inwestycji Miejskich

 

Na nowym placu zamontowane zostały urządzenia wielofunkcyjne ze zjeżdżalnią, ruchomymi schodkami, huśtawką wirującą oraz zjazdem typu tyrolka. Pojawił się również stół do gry w popularne piłkarzyki, urządzenie do ćwiczeń koordynacji ruchu oraz trampolina ziemna. Dodatkowo na nawierzchni zostały zamontowane cztery  gry planszowe: twister, darts, klasy i alfabet. Największą atrakcją nowego placu zabaw jest jednak piłka wspinaczkowa o grafice piłki nożnej o średnicy 1,6 m. Ponadto nie brakuje ławek, koszy i stojaków rowerowych.

Inwestycja została zrealizowana w ramach łódzkiego Planu dla Osiedli.   Jej wartość to 448 200 zł

Park Widzewski położony jest między ulicami:  Niciarnianą, Sobolową i aleją Piłsudskiego na terenie dzielnicy Widzew. Został założony w 1952 roku. Park zaprojektowali K. Marcinkowski i H. Tomaszewski. Jego powierzchnia to 7,8 ha, a usytuowany został w dolinie rzeki Jasień.

 

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ŁKS Łódź – Śląsk Wrocław 0:1 (foto)
IMG_0070
Drużyna Widzewa Łódź na budowie stadionu przy al. Piłsudskiego 138 (foto)
2widzew
Trwa budowa stadionu Widzewa (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*