DSCF4466Ulica Wschodnia jest w naszym mieście owiana złą sławą. Zdanie o niej postawiła zmienić Biblioteka przy Wschodniej oraz ekipa Po Staremu. W sobotę, 18 lipca w podwórku kamienicy przy ul. Wschodniej 42 odbył się piknik, nie tylko dla mieszkańców tej ulicy.

Organizatorzy zapewnili dobrą zabawę wszystkim, którzy przybyli. Większość piknikowiczów stanowiły dzieci i to głównie nim były dedykowane liczne zabawy. Dzieciaki bawiły się m.in. w przeciąganie liny, kapsle, grę w klasy czy taniec w kółku. Piknik z pewnością pozwolił dzieciom na zacieśnienie znajomości sąsiedzkich oraz pozwolił na kreatywne spędzenie wolnego czasu w tak piękny, ciepły dzień, tym samym wyciągając dzieci z czterech ścian sprzed ekranów telewizorów oraz komputerów.

Mimo niezbyt urokliwych podwórek mieszących się przy ul. Wschodniej, organizatorzy udowodnili, że dobrymi chęciami i odrobiną inicjatywy można je wspólnie odczarować. Przybyli razem z dziećmi dorośli mogli skorzystać z poczęstunku oraz obejrzeć wystawę fotograficzną. Piknik przy Wschodniej 42 uświadomił dzieci, że wiele lat temu, kiedy nie było tyle udogodnień i elektronicznych wypełniaczy czasu, ich ówcześni rówieśnicy potrafili się dobrze bawić bez żadnych zaawansowanych technologicznie środków. Wystarczy odrobina wyobraźni i skrzyknięcie dzieciaków z pobliskich kamienic na jednym z podwórek, aby móc się dobrze bawić przez wiele najbliższych godzin.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
20150512_153736
Między prawdą a legendą (foto)
Zakończył się największy zlot samochodów elektrycznych w Polsce (foto)
8aaaa
Woonerf na 6 sierpnia (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*