Piłkarze Widzewa Łódź 26 stycznia rozegrali pierwszy w tym roku mecz kontrolny z trzecioligową Bronią Radom. Spotkanie odbyło się w samo południe na Łodziance – obiekcie ze sztuczną nawierzchnią, gdzie jak na tą aurę zimową boisko było dobrze przygotowane. W zespole Widzewa wystąpiło dwóch testowanych zawodników: Ołeksandr Jacenko i Marcel Ziemann. Wspomniana dwójka wyszła na plac gry dopiero w drugiej części spotkania. Od pierwszych minut szkoleniowiec Radosław Mroczkowski postawił bardziej na tych piłkarzy, których dłużej zna i będą zapewne walczyć o awans do I ligi. Warto podkreślić, że w pierwszej jedenastce znalazł się nowo pozyskany pomocnik Adam Radwański.

Pierwszą bramkę łodzian zobaczyli obecni kibice, już w 14. minucie meczu. Piłka zagrana w pole karne przez Marka Zuziaka, gdzie dobrze akurat ustawiony był Filip Mihaljević, który już wiedział jak umieścić piłkę w siatce i tym samym otworzył wynik spotkania na 1:0. Kolejne akcje Widzewa były, również groźne, ale rywale z Radomia nie poddawali się i starali się walczyć na boisku jak równy z równym. Po pierwszej części spotkania wynik nie uległ zmianie i było 1:0 dla Widzewa.

W drugiej odsłonie meczu wyszła już inna jedenasta, w tym dwóch testowanych zawodników Jacenko i Ziemann. Zmiennicy wykazali się większą ambicją i charyzmą na boisku, gdzie stworzyli więcej akcji i podnieśli dwukrotnie wynik spotkania. W 57. minucie po powrocie do składu łodzian Marcin Pieńkowski, który wdawał się w pojedynkowe akcje, dośrodkował w pole karne do Kacpra Falona i pięknym strzałem głową podwyższył wynik na 2:0. Widzewiacy od gości, stworzyli więcej dogodnych sytuacji bramkowych i częściej utrzymywali się przy piłce. Do końca meczu łodzianie kontrolowali przebieg wydarzeń. Na podwyższenie wyniku mieli okazję Maciej Kazimierowicz, który już niejednokrotnie mu to się zdarzało i chciał zaskoczyć rywali uderzeniem z połowy boiska.

W 80. minucie było już 3:0, dobre dogranie przez Daniela Mąkę, który ustrzegł wchodzącego w pole karne Daniela Świderskiego, który umieścił piłkę w siatce. Do zmiany wyniku mieli też swoje okazje Daniel Mąka i Daniel Świderski, lecz zabrakło skuteczności.

Dobrze wypadł testowany 19 -letni Ołeksandr Jacenko, co też klub czyni starania, aby mieć tego zawodnika w drużynie. Również na pochwały zasłużył 21-letni pomocnik Marcin Pieńkowski, który na boisku starał się pokazać z jak najlepszej strony i może przekona szkoleniowca Radosława Mroczkowskiego, aby wiosną być w osiemnastce meczowej.

Trener Widzewa Łódź Radosław Mroczkowski powiedział po meczu – Na pewno na ten moment trzeba się cieszyć, że nie mamy poważnych kontuzji. Mieliśmy dużo niewykorzystanych sytuacji, ale pozostawała kwestia jeszcze ich wykorzystania. Na tym etapie przygotowań można to nieco usprawiedliwić, choć na pewno nie do końca. To było takie podsumowanie tych ostatnich przepracowanych dwóch tygodni. Zawodnicy na pewno to poczuli, gdyż często mieli treningi na tym obiekcie dwa razy dziennie.

W dalszej części szkoleniowiec był pytany o testowanych zawodnikach i ewentualnych jeszcze wzmocnieniach do obecnego zespołu. – Lista zawodników będzie podana po dyskusji wewnątrz sztabu i wówczas zostanie opublikowana do mediów. Jacenko to młody zawodnik, dla którego jest to zderzenie z seniorską piłką, a ocena jego pracy na zajęciach jest dobra. Jest to wielce prawdopodobne, chociaż ja przyjmuję to, co jest i pracujemy dalej.

– Wiadomo, że zgrupowanie ma to do siebie, że mamy cały czas zawodników do dyspozycji. Podzielimy to trochę na pracę indywidualną. Cieszymy się, że mamy to zgrupowanie i możemy tam pojechać i w spokoju przygotować się dalej – podsumował rozmowę trener Radosław Mroczkowski.

Widzewiacy w poniedziałek wyjeżdżają na obóz przygotowawczy do Uniejowa i spędzam tam dwanaście dni. W trakcie trwania obozu rozegrają trzy mecze kontrolne. Już w najbliższą środę z Polonią Warszawa i w kolejnych dniach pobytu: 2 lutego z Wisłą Płock i 6 lutego z Wartą Poznań.

Nieoficjalnie już wiadomo, że prawy obrońca Marcel Ziemman nie będzie już występował w łódzkim zespole. Szybkiego tempa transferowego nabiera sprawa pozyskania 24 – letniego napastnika z Górnika Zabrze – Rafała Wolsztyńskiego. Jak podaje informacje portal WidzewToMy.net – napastnik ma się pojawić w Łodzi w poniedziałek i przejść rutynowe badania lekarskie, a po nich podpisać kontrakt. Transfer do łódzkiego klubu ma być definitywny.

Widzew Łódź – Broń Radom 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Mihaljević (14), 2:0 Falon (53), 3:0 Świderski (81)
Widzew (I połowa):
Wolański – Kozłowski, Zieleniecki, Wełna – Gutowski, Michalski, Kristo, Radwański, Zuziak – Mihaljević, Banaszak
Widzew (II połowa):
Humerski – Ziemann, Gibas, Sylwestrzak – Pieńkowski, Kazimierowicz, Mąka, Falon, Amyeaw – Jacenko, Świderski

/autor – Przemysław Sujka

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
26875.3
Paweł Janas na stażu w Bordeaux
IMG_0064
Napis Widzew na krzesełkach (foto)
lkspogon
Dolcan Ząbki – ŁKS Łódź 0:2

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*