IMG_2599Piłkarze Widzewa rozpoczęli w środę, 7 stycznia, przygotowania do rundy wiosennej. Po trzytygodniowej przerwie pierwszy trening łodzianie odbyli w ośrodku piłkarskim w Gutowie Małym. Na treningu pojawiło się czterech testowanych zawodników: 19-letni napastnik Łukasz Kopka – wychowanek Lechii Gdańsk, 20-letni pomocnik Szymon Zgarda – wychowanek Lecha Poznań (ostatnio wypożyczony do Miedzi Legnica), 22-letni napastnik Jakub Rozwandowicz z Omegi Kleszczów oraz 23-letni napastnik Maksym Kowal występujący ostatnio w Carlton Town FC.  Obecny na treningu jego menadżer powiedział, że Kowal grał w czwartej lidze angielskiej, ale oba jego byłe kluby występują w ósmej lidze.

Oprócz czwórki testowanych zawodników od dłuższego czasu ćwiczy z  widzewiakami  defensor Bartosz Brodziński, który jest bliski podpisania umowy. Na treningu zabrakło dwóch obcokrajowców, Czarnogórca Veljko Batrovica oraz Serba Dimitrija Injaca. Obaj zawodnicy dostali zgodę od klubu na późniejszy udział w treningach i są w pełni usprawiedliwieni swoją  nieobecnością – pozostali w swoich ojczyznach ze względów na trwające tam prawosławne święta. Na zajęcia  mają się wstawić w poniedziałek. Do piątku widzewiacy będą przechodzić badania wydolnościowe i siłowe, a od soboty będą już prowadzone normalne przygotowania do rundy wiosennej.

Trener Widzewa Wojciech Stawowy po treningu wypowiedział się do mediów: „Jestem przekonany, iż przed wyjazdem do Turcji (17 stycznia) będę miał już skompletowaną całą kadrę, która wiosną będzie walczyć w lidze. Ci, co mają do nas trafić i wzmocnić zespół, na pewno wsiądą do samolotu. Ja nie jestem zdenerwowany ani zmartwiony, że w środę nikt doświadczony do nas nie przyjechał. Mamy czas do niedzieli, aby zamknąć sprawy transferowe. To nie tak, że śpimy i nic nie robimy, wręcz przeciwnie”. Następnie szkoleniowiec stwierdził, iż  „załatwiamy jednak wszystko po cichu”.

joomplu:84384

Trener łodzian zdradził również w rozmowie z dziennikarzami, iż prowadzone są rozmowy z zawodnikiem, który może zostanie liderem zespołu. „Gdybym teraz zdradził to nazwisko, to nikt by mi nie uwierzył, że można tego piłkarza sprowadzić do Widzewa. A jest duże prawdopodobieństwo, że on będzie grał w Łodzi” – pochwalił się Wojciech Stawowy, cytowany przez lodz.sport.pl.

Ośrodek Gutów Mały będzie dla łodzian tymczasową bazą treningową. Przed zgrupowaniem do Turcji codziennie będą  tutaj trenować. Piłkarze Widzewa swój pierwszy sparing rozegrają 17 stycznia. Zmierzą się wtedy z występującą w ekstraklasie Jagiellonią Białystok. Mecz prawdopodobnie zostanie rozegrany w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie drużyna z Białegostoku akurat będzie przebywać na obozie przygotowawczym. Dla piłkarzy Widzewa nie będzie to żaden problem, gdyż  będą w drodze do Berlina, skąd udadzą się na zgrupowanie do Turcji.

Nadal nie jest wiadomo, gdzie łodzianie będą rozgrywać swoje mecze ligowe w rundzie wiosennej, na czas trwania budowy nowego stadionu. Do końca roku klub miał przedstawić swoją propozycję umowy, ale tego nie zrobił. Przed nowym rokiem głośno mówiono o rozgrywaniu spotkań na obiekcie w Piotrkowie Trybunalskim na tamtejszej Concordii, ale do podpisania ostatecznej umowy nie doszło. Media PAP podały informacje, że Widzew negocjuje możliwość rozgrywania I-ligowych spotkań w Byczynie koło Poddębic.

Plan Widzewa  12 meczy sparingowych:
17.01. – sparing z Jagiellonią Białystok
21.01. – sparing w Turcji – rywal do potwierdzenia
24.01. – sparing w Turcji – rywal do potwierdzenia
27.01. – sparing w Turcji – rywal do potwierdzenia
30.01. – sparing w Turcji – rywal do potwierdzenia
07.02. – sparing z Siarką Tarnobrzeg
11.02. – sparing z Wisłą Puławy
14.02. – sparing z Pogonią Siedlce
18.02. – sparing z GKS Katowice
21.02. – sparing z Olimpią Grudziądz
25.02. – sparing z Górnikiem Konin
28.02. – sparing z Pelikanem Łowicz

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ŁKS Łódź – Wisła Płock 4:0 (foto)
IMG_9850_kopiuj
ŁKS Łódź – GKS 1962 Jastrzębie 1:1 (foto)
IMG_0240_kopiuj
ŁKS Łódź – Gryf Wejherowo 0:0 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*