teatrmaly_02121 czerwca swoje pierwsze urodziny obchodzi Teatr Mały mieszczący się w Manufakturze. Z tej okazji o godz. 19 rozpocznie się recital Edyty Geppert. Wcześniej jednak zorganizowano urodzinową konferencję.

 
Na przybyłych gości czekał oczywiście okazyjny tort. zrobiony przez aktora, Ryszarda Chlebusia. Po poczęstunku rozpoczęło się spotkanie z Mariuszem Pilawskim, dyrektorem Teatru Małego oraz zarządem Stowarzyszenia Komedia Ludzka.

W ciągu ostatniego roku teatr odwiedziło 7,5 tysiąca widzów. W tym czasie poza obcymi imprezami (takimi jak np. występy Jacka Kawalca, Jacka Fedorowicza czy Krzysztofa Daukszewicza) Teatr Mały przygotował osiem premier i koncert pamięci Okudżawy.

Najbardziej udanymi realizacjami okazały się: Morderstwo w hotelu, który po raz pierwszy wystawiono podczas inauguracji Teatru Małego w Manufakturze oraz Trzy razy łóżko, który prawdopodobnie już wkrótce grany będzie także w wersji anglojęzycznej. Najmniej widzów przyciągnął Krawiec Niteczka z miasta Łodzi oraz, co było zaskoczeniem dla organizatorów, Piosenki z pianką, które ostatni raz mogliśmy usłyszeć w minionym tygodniu.

 

Teatr Mały nie zwalnia tempa, ma w zanadrzu kilka premier. Najprędzej, bo już 1 września widzowie będą mogli obejrzeć rewelacyjną sztukę Eugene Ionesco – Lekcja. Po niej zadebiutuje Wszystko się uda jak się bardzo chce Tomasza Mana w reżyserii Mariusza Pilawskiego. Poza spektaklami Ionesco i Mana na widzów czekać będzie prawdopodobnie Kto się boi Virgini Woolf. 3 października wystąpi tu Michał Bajor, zimą Grzegorz Turnau. Raz na półtora miesiąca firma Dalmafon (organizator koncertów m. in. Starego Dobrego Małżeństwa) organizować będzie tu także prezentacje piosenki poetyckiej.

– Miejsce i aktorów mamy, potrzeba dotacji – mówił podczas konferencji Mariusz Pilawski. Teatr utrzymuje się z datków (głównie w formie materialnej) kilkunastu firm, biletów oraz krzesełek na sali, których do tej pory sprzedano trzydzieści. Koszt miejsca wynosi minimum tysiąc złotych i pozwala widzowi na wstęp na każdą imprezę/spektakl organizowaną w Teatrze Małym. Od Miasta teatr nie otrzymał nic poza niewielkim grantem od Wydziału Promocji na rzecz upowszechniania Łodzi jeszcze przed rozpoczęciem działalności w Manufakturze.

– Przede wszystkim teatr trwa – podkreślał Pilawski. Dyrektorowi marzy się dwustutysięczny grant od Łodzi. Czy jednak go otrzyma, czas pokaże.

Program Teatru Małego każdego miesiąca możecie znaleźć na naszej stronie. Także w wakacje artyści przygotowali dla łodzian wiele atrakcji –  zobaczcie jakie.

 
Pierwszy rok Teatru MałegoPierwszy rok Teatru Małego Pierwszy rok Teatru Małego Pierwszy rok Teatru Małego
Pierwszy rok Teatru Małego Pierwszy rok Teatru MałegoPierwszy rok Teatru Małego Pierwszy rok Teatru Małego
Pierwszy rok Teatru Małego

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Okladka_dvd_LAJZA
Premiera DVD ze spektaklem Łajza
Inauguracja Festiwalu Sztuki Ulicznej „Hokus Pokus” (foto)
kabaret_skeczw_mczcych_20100905_1457859634
Kabaret Skeczów Męczących w Lutni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*