Pierwsze boisko do unihokeja w Łodzi (foto)

Na łódzkim Młynku powstało pierwsze boisko do unihokeja. Dzięki Łódzkiemu Budżetowi Obywatelskiemu  będą mogli rozgrywać na nim mecze zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Unihokej jest sportem drużynowym przypominającym hokej na lodzie, ale rozgrywanym na twardej nawierzchni. Drużyna składa się z pięciu zawodników i bramkarza, a celem gry jest zdobycie większej liczby bramek niż rywale.

Pole gry ma wymiary 38 x 19 m i zastosowano w nim najnowocześniejszą nawierzchnię typu Coutry – modułową nawierzchnię sportową wykonaną z polipropylenu. Nawierzchnia ta charakteryzuje się bardzo dobrą amortyzacją, wysoką wytrzymałością i trwałością. Na boisku znalazły się piłkochwyty, bramki i ławki. Zadbano także o tereny zielone wokół niego.

Z boiska korzystać mogą wszyscy łodzianie, zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy tej gry zespołowej.

Koszt boiska to ponad 320 tys. zł, a powstało dzięki głosom mieszkańców oddanym w Łódzkim Budżecie Obywatelskim. Od 2015 roku do chwili obecnej, dzięki ŁBO na Młynku powstały ścieżki piesze i rowerowe, siłownia plenerowa, miejsca grillowe, boisko do siatkówki plażowej, obok nich stanęły ławki, kosze i siedziska. Na placu zabaw zamontowano nowe zabawki, w tym dla dzieci z niepełnosprawnościami. Wybudowano zupełnie nową przystań, a przy budynku MOSiR-u  charakterystyczne młyńskie koło. Dzięki ŁBO łodziania mogą korzystać też z nowego sprzętu pływającego, jak np. łodzie canoe oraz robiące furorę, nie tylko wśród najmłodszych, rowery wodne w kształcie flamingów. Wszystkie te inwestycje kosztowały już około 5 mln zł, a to jeszcze nie koniec. W tym roku na placu zabaw dla dzieci staną dodatkowe zjeżdżalnie, powstanie park pełen przeszkód oraz stacja street workout. Wszystkie te projekty zostały zgłoszone i wygrały w ramach 9. edycji ŁBO. 

Rozpoczęcie X edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego zaplanowane jest na 20 kwietnia. Tradycyjnie pierwszy etap BO to składanie wniosków. Łodzianie będą mieli ponad miesiąc na przelanie swoich pomysłów na formularz BO. Wnioski będzie można składać papierowo (do 9 maja) oraz elektronicznie (do 23 maja).

Formularze papierowe będą dostępne w punktach informacyjnych: w Oddziale ds. Informacyjno-Kancelaryjnej Obsługi Mieszkańców w Wydziale Zarządzania Kontaktami z Mieszkańcami w Departamencie Organizacji Urzędu i Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Łodzi w lokalizacjach: ul. Zachodnia 47, al. Politechniki 32, ul. Krzemieniecka 2b, al. Piłsudskiego 100, ul. Piotrkowska 110. Wnioski w formie papierowej składać można w wyżej wymienionych punktach lub przesłać pocztą na adres: Kancelaria Urzędu Miasta Łodzi, 90-926 Łódź, ul. Piotrkowska 104 (o ważności przesłanego projektu decyduje data stempla pocztowego).

Biuro Aktywności Miejskiej przygotowało w ramach tegorocznej edycji szereg spotkań z mieszkańcami. Podczas spotkań mieszkańcy będą rozmawiać na temat ich potrzeb na poszczególnych osiedlach. Swoje zdanie można już teraz wyrazić poprzez formularz dostępny na stronie www.vox.uml.lodz.pl.

Spotkania z mieszkańcami odbędą się w terminach: 21 kwietnia (Karolew, Biblioteka ul. Wróblewskiego 67), 26 kwietnia (Janów, Biblioteka ul. Ketlinga 21), 28 kwietnia (Chojny, Biblioteka ul. Natalii 4), 5 maja (Żubardź, Biblioteka, ul. Powstańców Wlkp. 3), 10 maja (Dąbrowa, Park na Młynku), 12 maja (Arturówek, Łagiewniki), 14 maja (Fabryka Aktywności Miejskiej, ul. Tuwima 10), 17 maja (Park na Zdrowiu), 19 maja (Stary Widzew, Park Baden-Powella), 21 maja (Fabryka Aktywności Miejskiej).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *