IMG_462810 kwietnia, to data premiery pierwszego studyjnego krążka grupy Hesus Bazooka (dawniej Citizen) pt. Wysoki połysk. Materiał na nią powstawał z przerwami od 2011 roku.

Na potrzeby projektu materiał uległ przearanżowaniu. Płyta to własne aranżacje, autorskie kompozycje utworzone przy wkorzystaniu żywego basu, gitary elektrycznej, instrumentów klawiszowych, sampli i bitmaszyny. Mieszanka gatunkowa: rap, funk, d’n’b i trochę elektroniki sprawi, że każdy odnajdzie tu coś dla siebie. Jako bonus na płycie umieszczono 2 nagrania zarejestrowane podczas jednego z ubiegłorocznych koncertów. Album można pobrać tutaj.

Hesus Bazooka – to mieszanka rapu z funkiem i legendarnym groov’em, posypana namiastką jazz’u przy wykorzystaniu żywej instrumentalizacji. Muzyka z przemyślanymi aranżacjami i niebanalnymi tekstami, która tworzona jest przez młodych wiekiem, ale posiadających już niemałe doświadczenie muzyków. Na scenie to prawdziwy żywioł o czym można było przekonać się w przeszłości m.in. na Juwenaliach UŁ w 2012 roku czy przed koncertami Piha, Grubsona i Indios Bravos w łódzkiej Dekompresji. Ponadto członkowie zespołu aktywnie udzielają się także jako wykładowcy na warsztatach muzycznych w MOK-u z Głownie i Zgierzu oraz AOIA w Łodzi. Grupa w każdy koncert stara się włożyć maksimum energii, przygotowania muzycznego ćwiczonego na próbach oraz wpleść namiastkę performance’u dla oka i ucha.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
gmf3
Anna i Paweł Serafińscy na Geyer Music Factory (foto)
30_Second_to_Mars_20111108-5241mw
30 Seconds To Mars w Atlas Arenie (foto)
021
Agnes Obel w Klubie Wytwórnia (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*