Filmowy eurotrip wystartował. Innymi słowy pierwsza Polówka 2010 w Parku im. Poniatowskiego już za nami. Tłumnie zgromadzeni łodzianie obejrzeli hiszpański film „Granatowy prawie czarny”.

W każdą środę wakacji w amfiteatrze w Parku im. Poniatowskiego tuż po zmroku za sprawą filmów przenieść się można w inny zakątek Europy. Organizatorzy Polówki 2010 przygotowali produkcje między innymi z Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Włoch.

Gorący i parny dzień był odpowiednim preludium dla pierwszego wyświetlonego filmu, był to bowiem hiszpański dramat „Granatowy prawie czarny„, wyreżyserowany przez Daniela Sáncheza Arévalo. Film porusza problemy młodej generacji. Co niesie przyszłość? Jaki jest sens życia? Czy da się zmienić los? I choć nie odpowiada w jednoznaczny sposób na zadane pytania, słodko-gorzka wizja świata głównego bohatera, Jorge, daje wiele do myślenia.

Film poprzedzony został pokazem animacji Balbiny Bruszewskiej „Miasto płynie”. Choć wielu widzów z pewnością miało już okazję wcześniej zobaczyć tę produkcję, cyniczny (realistyczny?) obraz Łodzi nagrodzony został zasłużonymi brawami.

Nie zabrakło również konkursów. Żeby wprowadzić nastrój rodem z Hiszpanii, organizatorzy poprosili kilka par o zaimprowizowanie corridy. Najlepsza, wybrana przez publiczność, została oczywiście nagrodzona.

Wakacyjne pokazy filmowe na świeżym powietrzu mają już swoją tradycję. Polówka zaingurowana została w 2008 roku. Od tamtej pory zgromadziła liczne grono fanów, którym nie straszne są ani niesprzyjające warunki atmosferyczne ani liczne komary.

W tym roku filmy oglądać można we wtorki w Parku na Zdrowiu, w środy w Parku im. Poniatowskiego oraz w piątki na Rynku Starego Miasta. Pokazy są bezpłatne, warto zaopatrzyć się w koce, karimaty lub krzesełka i środki przeciwko komarom. Patronat medialny nad Polówką 2010 objął Plaster Łódzki.

Zobacz też:

Polówka 2010 – program pokazów i informacje

Polówka w Parku na Zdrowiu

Polówka 2010 – inauguracja na Rynku Starego Miasta

Polówka w Parku PoniatowskiegoPolówka w Parku PoniatowskiegoPolówka w Parku PoniatowskiegoPolówka w Parku Poniatowskiego
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Wystartował nabór projektów do Łódzkiego Funduszu Filmowego na rok 2021
Ultraviolet_plan_3
Kolejni aktorzy w serialu „Ultraviolet”
filmteractive
Filmteractive Market – ruszył nabór projektów

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*