Piernikalia 2010

piernikaliaOd 9 do 11 kwietnia w Ośrodku Kultury Karolew odbywać się będzie druga edycja Festiwalu Piernikalia. Wbrew nazwie impreza nie jest związana w żaden sposób z toruńskimi przysmakami.

– To kolejna edycja naszej imprezy. Podczas ubiegłorocznych spotkań na scenie Ośrodka zaprezentowało się w sumie ponad 20 grup i solistów, którzy ujawnili swe talenty w różnych technikach począwszy od śpiewu, skończywszy na kabarecie – opowiada Małgorzata Wilczyńska, dyrektor OK „Karolew”. – Nasz festiwal wygląda nieco jak telewizyjny show „Mam talent” – każdy senior może przyjść i pokazać, co potrafi. Jurorami jest wymagająca publiczność.
Festiwal rozgrywany jest w kategorii solistów i zespołów. Główną nagrodą jest corocznie wręczane Grand Prix festiwalu oraz dożywotni tytuł…Wesołego Piernika.

PROGRAM

PIĄTEK 9 kwietnia 2010
godz. 12.00

ZESPOŁY:

  1. GRUPA TEATRALNA „KWADRANSIK” (OK. „KAROLEW”, INSTRUKTOR KINGA ZAJDEL-KARASIŃSKA) , ZDOBYWCA ZŁOTEGO TALENTU 2007 PODCZAS REWII TALENTÓW
  2. KAPELA FOLKRORYSTYCZNA „OZORKOWIANIE” (MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W OZORKOWIE, INSTRUKTOR TADEUSZ PIETRASIK) UTWORY: Od wioseczki do wioseczki, Koło ogródeczka, Powiedz mi dziewczyno, Oberek Łęczycki
  3. ZESPÓŁ „WESOŁA WDÓWKA” ( MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W OZORKOWIE, INSTRUKTOR MARYLA PANKIEWICZ) UTWORY : Przychodzi baba do lekarza czyli śmiech to zdrowie
  4. ZESPÓŁ „JARZĘBINA” ( MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W OZORKOWIE, INSTRUKTOR JANINA KOLADO- FRĄTCZAK) UTWORY: Czarna jarzębina, By długo żyć, I to jest moja Polska, Zostały tylko ślady podków CHÓR POWSTAŁ W 2006 R. LICZY 16 OSÓB.

SOLIŚCI- GRUPA PIERWSZA:

  1. ”NASZA PRZYSTAŃ” ( III DOM DZIENNEGO POBYTU UL. PIOTRKOWSKA 203/205, INSTRUKTOR MAREK KRZEŚLAK) UTWORY: Narracja i wiązanka przyśpiewek weselnych: Polskie wiejskie wesele
  2. – PRZERWA-
  3. „NIEZAPOMINAJKI” (IV DOM DZIENNEGO POBYTU UL. JARACZA 36) Raz w niedzielę w Czarnocinie, Piękna konduktorka, Kataryniarz łódzki, Cztery mile lasu, Panna Franciszka
  4. KABARET BI – BA- BO ( ŚRÓDMIEJSKIE FORUM KULTURY, INSTRUKTOR TADEUSZ PLISZKIEWICZ) LAUREAT WIELU KONKURSÓW, PRZEGLĄDÓW I FESTIWALI Nasza klasa – widowisko muzyczne

SOLIŚCI – GRUPA DRUGA:

  1. ”BRZEZINIANKI” ( POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW ,RENCISTÓW I INWALIDÓW ,INSTRUKTOR GRZEGORZ JĘDRZEJCZAK ) UTWORY: Kiedy Rabe śpiewa, Tumbalalajka, Mołdawianka, Bubliczki, Rosamunde, Łódzki walc

SOLIŚCI

  1. BOŻENNA PIOTROWSKA (NIEZAPOMINAJKI) Żółte kalendarze, Pieski małe dwa, Kochać
  2. WIESŁAWA HILDT (NASZA PRZYSTAŃ) UTWORY: Tarantella, W rytm walczyka
  3. STEFANIA GŁOWACKA – KWIATOSIŃSKA (NASZA PRZYSTAŃ) UTWORY: Wiersze własne: Kaprys, Starość
  4. KRYSTYNA SZADKOWSKA (NASZA PRZYSTAŃ) UTWORY: Wspomnij mnie, Polskie kwiaty
  5. MICHAŁ KARAWAJCZYK (NASZA PRZYSTAŃ) UTWORY: Podmoskiewskie wieczory, Kalinka, Katiusza
  6. ZYGMUNT KOZŁOWSKI (BI – BA – BO) UTWORY: Brzózka, Cyganka
  7. BOGDAN MACIASZEK (BI – BA – BO) UTWORY: Fatalna pomyłka, Addio pomidory
  8. CZESŁAWA DZIEDZIC (BRZEZINIANKI) UTWORY: Może gdzieś w dalekich stronach, Pogasły już ogniska, To świt to zmrok
  9. ZBIGNIEW CZARNY (BI – BA – BO) UTWORY: Dziady cz. V

SOBOTA 10 kwietnia 2010
godz. 10.00

  1. „DDP” – GROTA ROWECKIEGO (INSTRUKTOR KRYSTYNA PAROL) Greckie wino, Kwiaty polskie, Ech mała, Bez Ciebie świat, Czerwona jarzębina
  2. „ZESPÓŁ ŚPIEWACZY” ŁÓDŹ – NOWOSOLNA (INSTRUKTOR ZBIGNIEW ZBICIŃSKI) Świeci miesiąc, upłynął już dla nas, Chata, Maryśka a nie ta ptaszyna

SOLIŚCI – GRUPA PIERWSZA:

  1. „WRZOSY” ( DOM DZIENNEGO POBYTU, UL. NARUTOWICZ 37 – INSTRUKTOR MAREK KRZEŚLAK) UTWORY: Wiązanka piosenek żeglarskich ZESPÓŁ DZIAŁA PRZY DOMU DZIENNEGO POBYTU OD 5 LAT
  2. „GAŁKOWIANKI” (KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W GAŁKOWIE DUŻYM, KIEROWNIK TERESA CHMIELECKA) Piosenki ludowe: Ta nasza wioseczka, Hej tam od Gałkowa, Płynęły rybecki, Chłopaki, chłopaki, Siedziała cyganka
  3. „ALTERNATYWA” (SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA ŁÓDŹ WIDZEW-WSCHÓD, INSTRUKTOR MAREK KRZEŚLAK) Być kobietą, Jej portret, Milion róż, Tak bardzo się starałem, Damą być, Kobieta i mężczyzna

SOLIŚCI – GRUPA DRUGA:

  1. ZESPÓŁ LUDOWY „BYSZEWIANIE” (GMINA NOWOSOLNA ,KIEROWNIK ZESPOŁU KAZIMIERZ ŻAROMIŃSKI) Piosenka o gminie Nowosolna, Przez tą naszą wioskę, Pognała wołki, Kasia i Jasiu
  2. „WESOŁA FERAJNA” (KIEROWNIK WŁODZIMIERZ KRAKOWSKI, FOLKLOR BAŁUCKI I CYGAŃSKI)

SOLIŚCI:

  1. ZOFIA MATULKA (LATAJĄCE BABCIE) Bajkolot, Muszka, Wiersz o miłości, Jesień
  2. JOLANTA MIŚKIEWICZ (LATAJĄCE BABCIE) Bajki dla dorosłych
  3. ELŻBIETA RÓŻA JANKA (STUDIO INTEGRACJI KRZYSZTOFA CWYNARA) Utwory: Przyjaciel, Modelki Rubensa, Gołębica
  4. JERZY ADAMCZEWSKI (WIDZEW) (SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA ŁÓDŹ WIDZEW-WSCHÓD, INSTRUKTOR MAREK KRZEŚLAK) Jej portret, O młynareczce
  5. LONGINA BOGUCKA (SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA ŁÓDŹ WIDZEW-WSCHÓD, INSTRUKTOR MAREK KRZEŚLAK) Chodź przytul przebacz, Nie jesteś sama
  6. BOGUSŁAWA WAHLMAN („WRZOSY” DOM DZIENNEGO POBYTU UL. NARUTOWICZA 37) UTWORY: Już nie zapomnisz mnie, Jesienne róże, Gdy zakwitną białe bzy
  7. ZBIGNIEW CZECHOWICZ (WRZOSY) UTWORY: Kwiaty polskie, Pieśń o matce
  8. MIROSŁAWA OBERBELC („WRZOSY” DOM DZIENNEGO POBYTU UL. NARUTOWICZA 37, INSTRUKTOR MAREK KRZEŚLAK) UTWORY: Panna Andzia, Banda
  9. STEFAN MORYŃ („WRZOSY” DOM DZIENNEGO POBYTU UL.NARUTOWICZA37, INSTRUKTOR MAREK KRZEŚLAK) UTWORY: Wróć do Sorrento, Jest jedna jedyna, Każda pani chyba przyzna
  10. HALINA ŻEROMIŃSKA („BYSZEWIANIE”- GMINA NOWOSOLNA) UTWORY: Rozkwitały jabłonie i grusze, Żeglarka
  11. LEOKADIA SOBOLEWSKA (ZESPÓŁ ŚPIEWACZY – ŁÓDŹ-NOWOSOLNA) Wiązanka tang
  12. MIROSŁAWA KRAKOWSKA („WESOŁA FERAJNA”) Recytacje
  13. WŁODZIMIERZ KRAKOWSKI („WESOŁA FERAJNA”) Koncert skrzypcowy : Czardasz Montiego, Skrzypek na dachu, Kujawiak Wieniawskiego.
  14. JEREMIASZ KIERSNOWSKI UTWORY: Jesteśmy na wczasach, Nigdy więcej, Bambino, Cała sala śpiewa, Marina,Marina

NIEDZIELA 11 kwietnia 2010
godz. 15.00

  1. OGŁOSZENIE WYNIKÓW I WRĘCZENIE NAGRÓD
  2. „KONCERT POKOLEŃ: – TEATR STOWARZYSZENIA AKADEMIA MĄDREGO ŻYCIA
  3. „KULINARNE WARIACJE”
  4. „WIOSENNE RYTMY” – trochę tańca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *