mojrowerrW tegorocznej edycji Łódzkiego Funduszu Filmowego, który powstał w 2007 roku, jako pierwszy w Polsce, ocenie poddane zostały w sumie 24 projekty filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych.

Kwota jaką przewidziano w tegorocznym budżecie to 560 tys. zł. Decyzją komisji, popartą rekomendacjami ekspertów, zaproszenie do podpisania umów z Urzędem Miasta Łodzi, ostatecznie otrzymały:

„Mój rower” – film fabularny w reż. Piotr Trzaskalskiego (FEDERICO FILM)

Kwota dofinansowania z ŁFF – 200 tys. zł brutto

„Mój rower” torodzinna historia o trzech pokoleniach mężczyzn. Dziadek, jego syn i wnuk są skłóceni, nie widzieli się od lat. W ich życiu ma jednak miejsce pewne zaskakujące wydarzenie, które spowoduje, że bohaterowie w końcu się spotkają i skonfrontują ze sobą. Wspólnie staną przed nie lada zagwozdką. Będą musieli połączyć siły i ruszyć na poszukiwanie bliskiej im kobiety. Droga pozwoli im na nowo się poznać i nauczyć się jak ze sobą rozmawiać. Nie zabraknie przy tym intensywnych emocji, wyznań i wzruszeń, ale także – gwałtownych kłótni. Wszystkiemu temu towarzyszyć będą humor i sporo ciętej ironii.

Na ekranie zobaczymy Artura Żmijewskiego, Michała Urbaniaka i debiutującego na ekranie Krzysztofa Chodorowskiego. Zdjęcia w Łodzi zakończyły się w sierpniu 2011 r. Obecnie film jest w postprodukcji.

„Zabić bobra” – film fabularny w reż. Jana Jakuba Kolskiego (Tramway Sp. z o.o.)

Kwota dofinansowania z ŁFF – 200 tys. zł brutto

”Zabić bobra” opowiada historią Eryka, byłego żołnierza polskich sił specjalnych, który po misji w Afganistanie, powraca do rodzinnego zrujnowanego domu z zamiarem rewitalizacji posiadłości i uporządkowania jej otoczenia. W samotności, otoczony tylko nowoczesnym sprzętem i dziką naturą, przygotowuje tajemniczą akcję. Jednocześnie zmaga się z prześladującymi go obrazami z przeszłości. W Popielawach poznaje młodą dziewczynę i z czasem pomiędzy dwojgiem ludzi rodzi się trudna do zidentyfikowania relacja. Bohater jest przekonany, że kontroluje sytuację. Zbyt późno odkrywa, że to on jest kontrolowany poprzez siły własnego umysłu.

Kolski podkreśla, że będzie to nietypowy dla niego film łączący wątki sensacyjne i miłosne. Nowe jest także i to, że na planie uznani profesjonaliści spotkają się z debiutantami. Mroczny klimat filmu wymyka się typowej dla Kolskiego stylistyce charakterystycznej dla jego poprzednich produkcji. Zdjęcia w Popielawach pod Łodzią zakończyły się 25 maja 2011 r. Obecnie film jest w postprodukcji.

„W cieniu konia” – film fabularny Davida Ondricka (Damn Good Production)

Kwota dofinansowania z ŁFF – 60 tys. zł brutto

„W cieniu konia” to kryminał w klimacie noir. Jest rok 1953. Praga. Trzeba utrzymać porządek i znaleźć fałszywych winowajców pogarszającej się sytuacji gospodarczej. Kapitan Hakl prowadzi śledztwo w sprawie pozornie zwyczajnego włamania do sklepu jubilerskiego. Sprowadzony do pomocy specjalista ze wschodnich Niemiec wiąże sprawę z żydowskim spiskiem.Tymczasem pod dyktando sowieckich specjalistów trwają przygotowania do procesu, który ma odciągnąć uwagę opinii publicznej od reformy monetarnej.

Operatorem obrazu „W cieniu konia” jest Adam Sikora, twórca zdjęć m.in. do „Essential Killing” Jerzego Skolimowskiego, „Młyn i Krzyż” Lecha Majewskiego i wielu innych. Za produkcję z polskiej strony odpowiedzialna jest CENTRALA. Zdjęcia w Łodzi zakończyły się 18 kwietnia 2011 r. Obecnie film jest w postprodukcji. Premiera planowana jest na luty 2012 r. na festiwalu Berlinale.

„Szkoła” – film dokumentalny Marii Zmarz – Kochanowicz i Doroty Kędzierzawskiej (Studio Filmowe „INDEKS”)

Kwota dofinansowania z ŁFF – 100 tys. brutto

Portret słynnej łódzkiej uczelni: PWSFTviT oczyma wieloletnich wykładowców, absolwentów i studentów.

Powyższe zmiany związane są z wycofaniem się producentów filmów wytypowanych do dofinansowania przez komisję ekspercką.

Zobacz także:

Mój rower Piotra Trzaskalskiego powstaje w Łodzi (foto+wideo)

Twórcy filmu „1920 Bitwa Warszawska” gościli w Łodzi (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
chrzestfoto
Chrzest – premiera z udziałem twórców (foto)
Łódzkie lokacje filmowe na jedno kliknięcie
Jak zostałem Superłotrem – serialowy debiut Krzysztofa Ostrowskiego

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*