Photo Walk 2010 – już dziś!

Nowy_Obraz_bitowy1Photowalk to międzynarodowe wydarzenie społecznościowe, w którego organizację w Polsce włączył się w tym roku Plaster Łódzki.

 

Pomysłodawcą akcji jest Amerykanin – Scott Kelby, który rok temu postanowił spotkać  się  z innymi fotografami ze swojego miasta, aby wymienić poglądy, doświadczenia oraz poznać niezbadane dotąd zakamarki rodzimej metropolii.

Pomysł zaowocował więc wspólnym spacerem – pierwszą edycją, zorganizowaną pod nazwą – Photo Walk. Idea spotkała się z ogromnym zainteresowaniem amatorów i profesjonalistów z całego świata, a w konsekwencji, rozrosła do rozmiarów międzynarodowych, goszcząc w 47 krajach na całym świecie.

W tym roku redakcja naszego portalu również postanowiła włączyć się w tę niesamowitą akcję społecznościową. Popularność organizowanych w naszym mieście poprzednich plenerów fotograficznych udowodniła, iż łodzianie nie mieli dotąd możliwości spotkania się w większym gronie ludzi, których łączy jedna, wspólna pasja – fotografia.

Jak się zapisać?

Nic prostszego! Wystarczy zarejestrować się na stronie łódzkiego Photowalk’a i oczekiwać na potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.

Na oficjalnej stronie naszego spaceru obowiązuje limit 50 osób. Nie oznacza to jednak, iż jedynie tylu chętnych może uczestniczyć w tym wydarzeniu. Zapraszamy wszystkich, nawet tych, którzy nie zdążą zarejestrować się na głównej witrynie. Aby jednak wstępnie oszacować rozmiary grupy, prosimy wszystkich zainteresowanych, o przesłanie krótkiej inf. o przybyciu – drogą mailową.

Jaki będzie łódzki Photo Walk?

Zadaniem Photowalk’a jest pokazanie naszego miasta z najróżniejszych perspektyw. Ponieważ wydarzenie ma charakter międzynarodowy, warto również zaprezentować na wykonanych fotografiach najbardziej wyjątkowe elementy Łodzi.

Trasa spaceru poprowadzi nas w sąsiedztwie najważniejszych łódzkich zakładów bawełnianych, fabrykanckich willi i unikatowych w skali światowej, elementów przemysłowej architektury. Odwiedzimy m.in.: Skansen Architektury Drewnianej, dziedziniec Białej Fabryki, Kościół św. Mateusza, ul. Czerwoną, wille Geyerów, fabryki Schweikertów i wille Richterów.

Podczas spaceru, zainteresowanym historią i architekturą odwiedzanych miejsc, będzie towarzyszył profesjonalny, łódzki przewodnik.

Gdzie się spotykamy?

Wszyscy uczestnicy spotykają się 24 lipca, przy wejściu do skansenu od ul. Milionowej. Rozpoczęcie Photowalk’a planowane jest na godz. 15:00, w związku z czym prosimy wszystkich o punktualne przybycie ! 🙂 Spacer potrwa ok. 2h. Na zakończenie, wszyscy, którzy będą mieli ochotę upamiętnić swoje uczestnictwo w tym wydarzeniu proszeni są o zebranie się w Parku Klepacza, pod Dębem Fabrykantem, w celu wykonania zbiorowego zdjęcia 🙂

Pamiętajcie, że…

…Photowalk jest wydarzeniem międzynarodowym. Jeśli więc dokonacie rejestracji na oficjalnej stronie i dopiszecie swoje zgłoszenie do naszego łódzkiego spaceru, będziecie mogli wziąć udział w konkursie, który organizuje pomysłodawca tej imprezy  – Scott Kelby. Szczegóły znajdziecie pod tym adresem.

 

Nowy_Obraz_bitowy

 

{jumi [media/reklama.htm]}

2 komentarze do “Photo Walk 2010 – już dziś!

 • 20 lipca 2010 o 20:17
  Bezpośredni odnośnik

  dodam, że tego dnia na terenie parkingu przy hali MOSiR będą pokazy deskorolkowców, też będzie można fotografować, bo to na trasie mniej więcej

  Odpowiedz
 • 24 lipca 2010 o 12:28
  Bezpośredni odnośnik

  Mnie niestety dziś nie będzie, ale zachęcam by inni się wybrali. Marcin świetnie opowiada a i obiekty ciekawe.
  Powodzenia i bezdeszczowej (bo o słońcu to raczej nie ma co marzyć) pogody życzę 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *