brackenW piątek, 28 marca o godz. 20 w Scenografii wystąpi Phillip Bracken. Bilety kosztują 10/15 zł.

W twórczości Phillipa Brackena słychać wędrownego ducha, meandrującego pomiędzy stylami takimi jak indie roots, blues,czy soul alternatywny z domieszką muzyki ambient. Eteryczny, pełen ciepła głos wydaje się być zarazem swoiście pierwotny, surowy. Rytmy odzwierciedlone w gitarze zmieniają się od spokojnych poprzez intensywne aż do hipnotycznych, często będąc mieszanką wszystkich trzech.

Phil tworzy muzyczne krajobrazy, które chwilami wydają nam się znajome. Chciałoby się podążyć za jego głosem do miejsc, które widzimy oczami Zarówno śpiewając solo, jak i przy akompaniamencie swoich utalentowanych przyjaciół, ten australijski muzyk dostarcza nadzwyczajnych wrażeń.W swoim kraju zwykle gra w trzyosobowym zespole z kuzynem Danielem, perkusistą. W Polsce, w ¨przybranym¨ domu Phillipa, w występach na żywo często towarzyszą mu elektryczna gitara, saksofon, a nawet duduk (drewniany instrument dęty).

Po występach w Europie w 2012 r., a także produkcji nagrania z koncertu na żywo w Polsce, Phillip powraca do Polski w 2014 r.Szukając porównań można by przywołać takie nazwiska jak Ben Harper, Nick Drake, Doug Burr czy Josh Garrels, ze względu na poruszające brzmienie gitary i ciepło głosu. Z całą pewnością jednak w utworach Phillipa nie usłyszymy imitacji żadnego z wymienionych muzyków, zamiast tego znajdziemy dużą dawkę niepowtarzalnych emocji.” youcrazydreamers.com

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
klara
Klara w Klubie Szafa
Plakat_29.08
Ras Luta, Bob One, Bas Tajpan w Luce
flapjack
Flapjack w Luce

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*