DSC02381Ostatni tydzień imprez w FabrySTREFIE. W środę, 8 lutego zorganizowano koncerty gwiazd islandzkich – Phia, Myrra Ros i Owls of the Swamp.

Owls of The Swamp – pod tym pseudonimem kryje się Australijczyk Pete Uhlenbruch mieszkający w Islandii, który potrafi wyczarować magiczną dawkę doskonale wyważonego folku. Nie pomyli się ten, komu przyniesie on na myśl chłodny wdzięk wybitnych kolegów po fachu z Bon Iver’em czy Iron & Wine na czele, jednak w muzyce Owls of The Swamp odnaleźć można o wiele więcej, ponieważ Uhlenbruch perfekcyjnie łączy bezładny folklor ze skomplikowanymi melodiami i wokalem. Jego ostatni album, Go With River, przepełniony jest pięknymi balladami folkowymi, które na długo pozostają w pamięci.

Za projekt Phia odpowiada Sophia Exiner, multiinstrumentalistka i songwriterka. Za pomocą afrykańskiej kalimby oraz loop stacji potrafi wyczarować na scenie fascynujące muzyczne krajobrazy dla swoich uroczych opowieści. Phia perfekcyjnie przeplata ze sobą humor, emocje, beat-boxing i pstrykanie palcami, by otrzymać niezwykły i jedyny w swoim rodzaju kalejdoskop dźwięków.

joomplu:31265

Myrra Rós to jedna z najbardziej cenionych singer/songwriterek w Islandii. Pisze piosenki zarówno po islandzku, jak i po angielsku, a najlepiej czuje się w klimatach folkowo- akustycznych. Jej muzyka chwyta ze serce prostotą i szczerością, a teksty wywołują wzruszenie. Na koniec Myrra Rós zaśpiewała po polsku piosenkę Bajmu ” myśli i słowa”

Ostatnia impreza w FabrySTREFIE 10 lutego. Wystąpi Selfbrush.

/ fot. Małgorzata Wójciak – malgorzatawojciak.blogspot.com – na podstawie mat.prom.

Zobacz także:

How How i Peve Lety w FabrySTREFIE (foto)

Aloha! Pożegnalny festyn w FabrySTREFIE (foto)

Prinspóló w fabrySTREFIE (foto)

tuPORT – wystawa Wojtka Domagalskiego w FabrySTREFIE (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
1905212_757
Silent disco w Filharmonii Łódzkiej (foto+wideo)
04_Paul_Di_Anno-4
Paul Di’Anno w Luce (foto)
IMG_3815
Schmidt Electric w Scenografii (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*