prgP.G.R. to międzykulturowy projekt muzyczny łączący brzmienia polskiej muzyki ludowej, żydowskiej i jazzu. Zapraszamy na wyjątkowy koncert inaugurujący sezon 2013/2014 w Ośrodku Kultury „Górna”, który odbędzie się 12 października (w sobotę), o godz. 20.00.

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na ten niezwykły koncert. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „Górna”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety. Zabawę zakończymy w piątek (11 października), o godz. 22. Laureata konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenie otrzyma najciekawszy mail.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

W czasie stypendium na słynnej Berklee College of Music w Bostonie młody polski jazzman poznał izraelską saksofonistką – Sagit Zilberman. Projekt, który powstawał w Polsce i Niemczech, wreszcie mógł zabrzmieć zgodnie z zamysłem połączenia jazzu z dziedzictwem oraz energią naszej części Europy, mieszających się kultur polskiej i żydowskiej.

P.G.R. feat Sagit Zilberman ma za sobą ponad 100 koncertów w Polsce, Niemczech i Ukrainie. Wystąpił na festiwalach jazzowych – Jazz w Ruinach w Gliwicach (2010) oraz klezmerskich – w Kazimierzu Dolnym (2011). Zespół brał udział w wydarzeniach: Kolory Polski w Łodzi, Festiwal Łódź Czterech Kultur, Flugery Lwowa Etno-Jazz Festiwal, Gdańskie Noce Jazzowe, Festiwal Piwnicy Pod Baranami. Grupa koncertowała w słynnych polskich klubach takich jak Blue Note w Poznaniu czy Wytwórnia w Łodzi. Wystąpił też w Sejmie RP.

P.G.R. cieszy się patronatem: Berklee College, Jazz Forum, Ambasady Izraela i Muzeum Historii Żydów Polskich.

Członkowie zespołu:
Grzegorz Rogala – puzon
Sagit Zilberman – saksofon
Jakub Dworak – kontrabas
Grzegorz Jakieła – perkusja

Więcej informacji o zespole: www.facebook.com/ProjektGrzegorzaRogali

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
tatoo11
Tattoofestival Łódź 2011 (zakończony)
Kino Kobiet w Kinie Helios (zakończony)
dakar
Małżeński Rajd Dakar (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*