Okladka_-_Peter_J_Birch_-_Yearn25 lipca o godz. 20 w Z Innej Beczki (ul. Moniuszki 6, dawny Rolling Stone). Bilety kosztują 5 zł.

Młody songwriter wydaje nową płytę „Yearn” (premiera 8 września nakładem Antena Krzyku/Borówka Music), na której gra zupełnie inaczej niż dotychczas i rusza w trasę koncertową po Polsce i Europie!

– Czy to nieślubne dziecko Boba Dylana i Joni Mitchell? – zastanawia się Angelika Kucińska w tygodniku „Przekrój”. – Kapitalnie stopniuje napięcie i buduje nastrój. Aż trudno uwierzyć, że ten kawał dojrzałej muzyki gra chłopak, który ma dwadzieścia parę lat. – dodaje Robert Sankowski w „Gazecie Wyborczej”.

Polska, Czechy, Słowacja, Holandia, Wielka Brytania, Litwa, Łotwa, Włochy, Dania, Belgia, Szwajcaria i Niemcy – w tych krajach koncertował. Ostatnio wystąpił na kilku dużych europejskich festiwalach (m. in. Openerze, OFF-ie w Polsce, Poke na Słowacji czy Melodica w Hamburgu) – zarówno solo, jak i ze swoim zespołem The River Boat Band. Łącznie zagrał już ponad 280 koncertów, a ma raptem 23 lata! Pochodzący z Wołowa (Dolny Śląsk) Peter J. Birch jest bez wątpienia jednym z najaktywniejszych polskich muzyków. W 2013 roku wydał album „When The Sun’s Risin’ Over The Town”. Płyta zebrała bardzo pochlebne recenzje w polskiej i europejskiej prasie. Nowy album Petera „Yearn” (Antena Krzyku/Borówka Music) trafi do sklepów we wrześniu! Artysta wraca też na trasę koncertową! Będzie się działo!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
01_QUEEN_atlas_arena_lodz_slider_675x360
Queen z Adamem Lambertem w Atlas Arenie
shoot
Shoot that monkey w Stereo Krogs
IMG_4856
Koncerty w Łodzi – styczeń 2016

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*