Peter-J-Birch-fot-Alicja-Protasiewicz4W środę, 29 sierpnia w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury wystąpi Peter J. Birch. Początek koncertu o goz. 20, wstęp wynosi 10 zł.

Ten młody songwriter jest właśnie w trasie koncertowej obejmującej występy w Polsce, ale też na Litwie, Łotwie i w Czechach. W środę, 29 sierpnia, zagra we Łodzi! Peter J. Birch koncertował w radiowej Trójce, na Opener Festivalu, w miastach i miasteczkach na terenie całej Polski, ale też zagranicą – we Włoszech i Niemczech. Dzielił scenę z Czesławem Mozilem, Lechem Janerką i Tymonem Tymańskim, łącznie może pochwalić się prawie setką występów, a ma raptem 21 lat! Tworzy jako Peter J. Birch i właśnie kończy prace nad pierwszą długogrającą płytą.

Naprawdę nazywa się Piotr Jan Brzeziński. Pochodzi z Wołowa, miasta położonego na Dolnym Śląsku. Jest ubiegłorocznym maturzystą, obecnie studiuje we Wrocławiu. Jego muzyka obraca się wokół akustycznego indie folku. Na twórczość Piotrka wielki wpływ mają tacy artyści jak Damien Rice, Bon Iver, Rocky Votolato czy Damien Jurado.

W kwietniu 2010 roku na sklepowe półki trafiły pierwsze nagrania Piotrka. Debiutancką EP „In my Island” (Locco Records/Borówka Music) maturzysta nagrał w studiu Przemysława „Perły” Wejmanna. Były muzyk Acid Drinkers produkował m.in. album Much „Terroromans” oraz płyty takich grup jak Let The Boy Decide, Low-Cut czy Blue Raincoat.

Debiutancką EP Petera promowały single „Morning Bird” i „Recluse’s Guide”, które miały premiery w radiowej Trójce. Tuż po wydaniu EP 19-latek przystąpił do zdawania matury (skutecznie), a później wyruszył w trasę koncertową obejmującą kilkadziesiąt miast na terenie całej Polski. Zagrał również we wspomnianej radiowej Trójce i radio Roxy FM. Peter J. Birch był też zapraszany ze swoją muzyką do Niemiec, na początku 2011 roku zagrał krótką trasę koncertową po Włoszech.

Młody artysta zdążył już wystąpić u boku zespołów Czesław Śpiewa, Iowa Super Soccer, Please The Trees, Lonely Drifter Karen, Twilite czy Loco Star, a także Lecha Janerki, SelFbrusha, Tymona Tymańskiego, Snorriego Helgasona Halli Nordfjord, ET Tumasona czy Romka Puchowskiego.

Strony internetowe Petera J. Bircha: www.myspace.com/peterjohnbirch oraz www.facebook.com/peterjbirch.

/fot. Alicja Protasiewicz – mat.pras.

Zobacz także:

Phia, Owls of the Swamp i Myrra Ros w FabrySTREFIE (foto)

How How i Peve Lety w FabrySTREFIE (foto)

Prinspóló w fabrySTREFIE (foto)

   

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DHM
Doły Festiwal w Łodzi
yapa11_394
Yapa 2012 – zapowiedź
LOKALne_Letnisko_z_Radiem_d
BAASCH w Lokalu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*