peterrrDuet Peter and Jacob zagra w łódzki mieszkaniu – dla 30 osób w ramach cyklu Pogonka House Gigs. Koncert odbędzie się we wtorek, 21 kwietnia, o godz. 20.30.

Peter and Jacob – To duet, który tworzą Piotr Szumlas i Jakub Zaborski. Piotr pochodzi z Kłomnic, wsi położonej na północ od Częstochowy, natomiast Jakub ze Szczekocin. Poznali się przez Internet w 2012 roku dzięki serwisowi YouTube, przeglądając swoje amatorskie nagrania muzyczne. Przed rokiem opublikowany został teledysk promujący pierwszy singiel duetu „W spokoju”.

W czerwcu udostępniony został #ASL-Emotions, projekt specjalny przy okazji premiery piosenki „Emotions”. Prawdopodobnie jest to pierwsze na świecie oficjalne – we współpracy z muzykami – połączenie nagrania dźwiękowego, migowego i tekstowego. Dzięki temu udało się zamienić popularne „lyric video” w uniwersalny przekaz ponad barierami akustycznymi.

Na początku 2015 roku udostępniony został teledysk do piosenki „The Red Queen” promującej książkę „Czerwona Królowa” autorstwa Victorii Aveyard. 27 lutego 2015 ukazała się debiutancka płyta duetu „Peter and Jacob”. – Kilkanaście głosów, jedna gitara i kilkadziesiąt innych instrumentów razem tworzą jedenaście kompozycji: dwie polskojęzyczne, dwie instrumentalne oraz siedem anglojęzycznych, których celem jest uczta z wrażliwości, delikatności i współodczuwania – czytamy w opisie albumu.

House Gigs Pogonka

To cykl koncertów w łódzkim mieszkaniu przy ul. Pogonowskiego 45 (Stare Polesie). Akcja rozpoczęła się w lutym 2014 roku. Od tamtego czasu raz w miesiącu organizowany jest koncert – dla 30 osób. W malutkim mieszkaniu grali wcześniej m. in. Peter J. Birch (Polska), Oly (Polska), Marcelina (Polska), J (Czechy), Hey!Rabbit (USA), Brett Perkins (USA), Teddy Jr (Holandia), Jordan O Keefe (Irlandia Północna), Sonia Pisze Piosenki (Polska), Sasha Boole (Ukraina), Young Stadium Club (Polska), Budyń (Polska) i ET Tumason (Islandia).

Kilka zasad akcji House Gig „Pogonka”:
1. Limit osób na koncercie – 30 (po trzydziestej osobie – o ile tyle będzie – przestajemy wpuszczać).
2. „Wejściówka” na koncert kosztuje „co łaska” – w trakcie koncertu „puszczony” będzie kapelusz – wrzucisz, ile będziesz chciał(a). Sugerowana kwota – 10 zł (nie wypada wrzucić mniej; wypada wrzucić więcej – wszystkie pieniądze trafią go artysty, który danego dnia występuje).
3. Koncert będzie absolutnie akustyczny, dlatego prosimy o wyciszenie wszystkich telefonów i urządzeń elektrycznych.
4. Prosimy o nie nagrywanie koncertu.
5. Na koncert można przynieść swój alkohol, jedzenie i inne takie (tak – mamy lodówkę)…
6. Do mieszkania zapraszamy od godz. 20:00. Koncert rozpocznie się punktualnie o 20:30 i wtedy nie będziemy już wpuszczać publiczności.
7. Sugerujemy zabrać ze sobą kapcie/łapcie/laćki/sandały/klapki – będzie Wam cieplej w stopy. Warto mieć też jakąś poduszkę lub koc – przyjemniej jest siedzieć na kocu niż na podłodze.
8. Na miejscu – ul. Pogonowskiego 45 – na domofonie proszę wcisnąć numer 2 (konsultant wyjaśni co dalej).
9. W razie jakichkolwiek problemów, proszę dzwonić: 605 926 808 – Borówka

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
patrycja_markowska_20110522_1851469801
Patrycja Markowska w Wytwórni
mwtlgo
#1 Music When The Lights Go Out w Foto Cafe 102
Juan Mesa w TU

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*