PechaKucha Night Łódź

logo_zolte-02Ruszył nabór uczestników do pierwszej edycji PechaKucha Night Łódź! Impreza odbędzie się 22 października 2010 roku w klubie Jazzga. Start 19.30.

PechaKucha to forma prezentacji, której pomysłodawcami są architekci Astrid Klein i Mark Dytham z Klein Dytham Architecture. Pierwsza PechaKucha odbyła się w TOKIO w 2003 roku, obecnie jest organizowana w ponad 300 miastach na całym świecie.

Nazwa „PechaKucha” pochodzi od japońskiego słowa pogawędka, a wymawiać ją należy „peczakcza”. PechaKucha jest imprezą otwartą i niekomercyjną. Prezentować może się każdy, kto ma coś ciekawego do pokazania i powiedzenia – wiek, status zawodowy czy materialny są bez znaczenia – liczy się inwencja! PechaKucha ma być okazją do spotkań ludzi twórczych, do pokazania ciekawych projektów szerszej publiczności i swobodnej wymiany myśli.

 
Uczestnicy prezentują swoje pomysły wg. prostego schematu: 20 × 20, czyli 20 slajdów po 20 sekund na jeden slajd, co daje w sumie 6 minut i 40 sekund prezentacji. Tematem może być na przykład właśnie utworzona kreatywna przestrzeń, budynek, projekt mebli, kampania reklamowa, kolekcja ubrań, grafika, nowy event, inicjatywa społeczna, czy po prostu pomysł, o którym powinien dowiedzieć się cały świat.

 

PechaKuchę koniecznie należy uzupełnić dużą dawką rozmów, muzyki, napojów i dobrej zabawy. PechaKucha Night Łódź organizowana jest przez Grupę CUKIER przy współpracy z klubem Jazzga.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie zgłoszenia do 3 października 2010 na adres: pechakucha.ldz@gmail.com

Prosimy o dołączenie następujących informacji:
– imię i nazwisko
– wiek
– czym się zajmujesz, gdzie pracujesz
– dane kontaktowe: telefon, e-mail, strona www
– krótki opis planowanej prezentacji + 3 przykładowe slajdy lub jpg

Więcej informacji na: http://pechakuchalodz.blogspot.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *