DSCF2531W środę, 6 maja w Galerii Nowej ŁDK odbył się wernisaż wystawy „Grafika” autorstwa Pawła Delekty. Niestety sam autor nie pojawił się na otwarciu, gdyż zatrzymały go obowiązki zawodowe, jednak w ramach rekompensaty, przybyli mogli nabyć bezpłatny katalog prac autora.

Wystawa zawiera m.in. małe formy graficzne oraz ekslibrisy, o ubogiej formie, jednak bogatej treści, ponieważ prace autora cechuje minimalizm i surowość. Dzieła Delekty zaprezentowane w Łódzkim Domu Kultury cechuje wykorzystanie różnych technik i technologii graficznych.

Prace Pawła Delekty są bardzo znane na całym świecie. Brały udział w wystawach i konkursach wielu krajach, m.in. w Chinach, Chorwacji, Bułgarii, Macedonii, Serbii, Włoszech, USA, Hiszpanii, Kanadzie, Białorusi, Egipcie, Japonii i Meksyku. Co więcej, nie były to pojedyncze epizody, ponieważ prace gościły w tych miejscach wielokrotnie, zawsze przyciągając uwagę zarówno znawców sztuki, jak i laików w tej dziedzinie.

Paweł Delekta ukończył studia na Wydziale Artystycznym Instytutu Sztuki w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Choć jego największe osiągnięcia wiążą się z tematyką ekslibrisów, grafik specjalizuje się również w grafice artystycznej, cyfrowej, plakacie, ilustracji, a także projektowaniem i realizacją strategicznych makiet gier.

Wystawę oglądać można będzie w Galerii ŁDK przy ul. Traugutta 18 do 23 maja od wtorku do soboty w godzinach 14-18.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
a2012-12-14_21-31-59
Korespondencje w ms2 (foto+wideo)
IMG_6446
Zmiana pola widzenia w ms2 (foto)
IMG_8486
Konstrukcja i dekonstrukcja w Domu Literatury (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*