ptashnik_BLIND_zapowiedz_2W piątek, 14 grudnia, w łódzkim teatrze Szwalnia odbył się pokaz Pauliny Ptasznik z kolekcją dyplomową przygotowaną na sezon wiosna/lato 2013.

Kolekcja Blind  jest skierowana zarówno do osób widzących jak i niewidomych. Ubrania pozbawione są kolorów, mają uwypukloną fakturę tkanin, na której pojawiają się napisy Braille’m. Osoby które chcą lepiej poznać kolekcję Pauliny Ptasznik muszą użyć również innych zmysłów. Kolekcja podzielona jest na część damską i męską.

U osób niewidomych forma kompensacji obejmuje zastępcze sposoby odzwierciedlania rzeczywistości przez dotyk, węch czy słuch. Dzięki zmysłom niewidomi tworzą własny obraz kolekcji.

Faktura stworzona przez alfabet Braille’a pełni nie tylko funkcję użytkową, ponieważ jest również atrakcyjna pod względem wizualnym. Ubrania są zróżnicowane ze względu na konstrukcję, ale są łatwe w noszeniu. W kolekcji dominują spodnie, szorty, koszule, t-shirty, płaszcze i kurtki.  Pokaz  zakończył wernisaż instalacji artystycznej –  4 zmysły.

ptashnik_BLIND_zapowiedz_1

Paulina Ptasznik jest absolwentką ASP im. Władysława Strzemińskiego  w Łodzi. Swoje kolekcje prezentowała podczas trzech edycji Fashion Philosophy Fashion Week Poland.

Ubrania będą dostępne w sprzedaży w połowie lutego na fanpage projektantki: https://www.facebook.com/paulinaptasznik.fashion oraz na http://www.shwrm.pl/ i http://lamoda.pl/.

/fot.mat.pras.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_7255_kopiuj
Łódź Young Fashion 2018 – informacje
jemioll
Fashion Philosophy Fashion Week Poland 2011 – Aleja Projektantów – Łukasz Jemioł (foto)
custo_barcelona-mini
Fashion Week Poland 2011 – Pokaz specjalny CUSTO BARCELONA (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*