DSCF2995We wtorek, 19 maja po godzinie 20 w klubokawiarni Owoce i Warzywa odbył się koncert duetu Paul Roth i Ian Douglas. Bilety na wydarzenie kosztowały 10 zł, a za niewiele więcej, bo już za 15 zł zakupić można było płytę muzyków.

Przybyłych nieznających wcześniej muzyki Rotha i Douglasa, koncert mógł zdecydowanie zaskoczyć. W skąpanej w czerwonym świetle wnęce OiW, znanej z odbywania się w niej koncertów, muzycy rozpoczęli ponad półgodzinny występ. Muzyka jaką grają jest bardzo ciężka do sprecyzowania. To połączenie niekonwencjonalnie wykorzystanego saksofonu altowego (Paul Roth) z dźwiękami gitary (Ian Douglas) i niestandardowych technik gry na gitarze oraz mikrotonalnej manipulacji materiałem dźwiękowym. Wykorzystując stosunkowo proste środki (długie, pojedyncze dźwięki i sprzężenie zwrotne), tworzy zróżnicowane tekstury – od łagodnie wibrujących dronów po ziarnisty szum i zakłócone sygnały o wysokiej częstotliwości. Basy i wysokie dźwięki unoszące się po klubokawiarni nadały występowi bardzo psychodelicznego charakteru. Choć muzycy wyglądali bardzo niepozornie, to muzyka przez nich grana nie była łatwa w odbiorze, jednak przez to bardzo intrygująca.

Paul Roth i Ian Douglas pochodzą ze Stanów Zjednoczonych . Ich nowatorskie podejście do muzyki połączone z improwizacją sprawiają, że nie można przejść koło ich muzyki obojętnie.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
foto_0277
Statyści w Lizard King (foto)
IMG_2332
Zapusty, czyli Karnawał w Domu Literatury (foto)
Maciej Balcar w New Yorku (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*