Pathology /metal, ciężkie brzmienie/

074-IMG_4893Zespół Pathology został założony w styczniu 1999 przez duet gitarzystów Marcina Kulczyckiego i Adama Jełowickiego. Do nich dołączył basista Maciek Malarski i perkusista Rafał „Bigos” Wielogórski. W 2001 roku do zespołu w zastępstwie za pierwszego wokalistę kapeli Mariusza Jareckiego trafił Tomasz Struszczyk.

 
W takim składzie w maju 2002 roku zostało nagrane pierwsze demo zespołu. Recenzje mówiły same za siebie: „Pathology udało się stworzyć świeżego i porywającego…” Rockmetal.pl „Powiem krótko – rewelacja! Numery tętnią własnym życiem, całą paletą barw i nastrojów. Pathology to materiał nieprosty w odbiorze, ale polecam go dosłownie wszystkim.” Heavy Metal Pages „Doprawdy cieszę się, nareszcie ustawiłem album polskiego bandu na półce ok światowej śmietanki. Ustawiłem bez cienia zażenowania” Rock NET
W październiku 2003 z Pathology odszedł perkusista Rafał Wielogórski. Jego miejsce zajęła Agnieszka Trzeszczak. Mimo wielu udanych koncertów w całej Polsce i przygotowanego nowego materiału na płytę w styczniu 2006 roku kapela była zmuszony zawiesić działalność. Po trzech latach przerwy zespół powracił na scenę i właśnie zaczyna prace w studio co będzie się wiązało z wydaniem materiału na płycie.

Aktualny skład zespołu to:
Tomasz Struszczyk – wokal
Adam Jełowicki – gitara
Marcin Kulczycki- gitara
Maciej Malarski – bas
Agnieszka Trzeszczak – bębny

 

Więcej o zespole:

www.myspace.com/pathologyband
www.thepathology.net

5 marca Pathology wystąpi w Gnieździe Piratów{jcomments on}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *